Pospíšil gólem a dvěma přihrávkami pokořil Pardubice

PLZEŇ

O vítězství Plzně nad Pardubicemi v šestém kole hokejové extraligy rozhodla efektivnější koncovka a vynikající individuální výkony útočníka Pospíšila a gólmana Duby. Pardubice tak na svoje první letošní body stále čekají, zaznamenali již čtvrtou porážku v řadě.

Po počátečním oťukávání se do první šance dostali hosté, ale domácí brankář Duba byl při střele Petra Sýkory pozorný. To Plzeňští proměnili hned první šanci v gól. Domácí kapitán Pospíšil přihrál zpoza branky na modrou čáru Trnkovi, který propálil strážce hostující branky Kameše.

Poté při vyloučení Divíška vychytal Kameš domácího Michala Straku. Plzeň byla nadále aktivnější a vyplatilo se jí to, když ve 12. minutě vrátil Adamský do branky odražený kotouč po ráně Pospíšila. Do kabin se odcházelo za vedení domácích 2:0.

Do druhé třetiny Pardubičtí přímo vlétli. Duba musel nejprve zlikvidovat ránu Bulise a pak se zapotil i při Průchově samostatném úniku, který zastavil svým levým betonem. Pardubičtí přesto dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Ve 35. minutě vyzval ideální přihrávkou Petr Sýkora ke skórování Divíška. Plzeň se však po obdrženém gólu rychle oklepala a za čtyři minuty její třetí gól vstřelil Pospíšil po přihrávce Adamského.

Ve 40. minutě, kdy už všichni čekali na konec druhé třetiny, Šrek napřáhl ke střele na červené čáře a k překvapení všech na stadionu po jeho střele Kameš lovil puk z branky počtvrté.

Do třetí části hry vstoupili hosté s cílem vstřelit rychle gól, ale to se jim nepodařilo. Spolehlivého Dubu nepřekonali Dopita ani Petr Sýkora. Plzeňští hru kontrolovali, přesto se hostům naskytla obrovská šance vstřelit gól, ale plzeňskou obranu v čele s vynikajícím gólmanem Dubou nedokázali přelstít ani ve dvojnásobné přesilovce v 52. minutě. Plzeňští dohrávali utkání ve velké pohodě, což dokumentovaly nádherné průniky Martina Straky napříč pardubickou obranou. Své hráče a hlavně brankáře Dubu ocenili skandováním a obrovským potleskem i spokojení plzeňští diváci.

Jiří Kučera (Plzeň): "Měli jsme ze soupeře respekt, kluci hráli dobře dopředu a aktivněji jsme napadali ve střední třetině. Výborně nám zachytal Tomáš Duba, který nás dnes obrovsky podržel."

Jiří Šejba (Pardubice): "Hoříme v zakončení a soupeř trestá naše taktické chyby. Poslední tři zápasy jsou stále stejné, nedáváme totiž vyložené šance. Hodně nás položil gól v poslední minutě druhé třetiny. Ale přesto věřím, že se naši zkušení hráči zvednou."

Plzeň - Pardubice 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Trnka (D. Pospíšil), 12. Adamský (D. Pospíšil), 38. D. Pospíšil (Adamský), 40. Šrek (Michal Straka) - 34. Divíšek (P. Sýkora). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 7098.
Plzeň: Duba - M. Výborný, Šrek, Jindřich, Trnka, Výtisk, Špaček - Michal Straka, Kraft, Martin Straka - Šaffer, J. Straka (13. - 18. Havelka), Andrašovský - F. Mrázek, Kracík, Důras - Adamský, D. Pospíšil, Matějovský. Trenéři: Přerost a Kučera
Pardubice: Kameš - Linhart, Mudroch, Novotný, Pácal, Snopek, Havíř, Vyhlídal, Čáslava - Razingar, Dopita, Blažek - Hejduk, Bulis, A. Hemský - P. Sýkora, Divíšek, Rolínek - Koukal, Mikeska, Průcha. Trenéři: F. Výborný a Šejba.