O třetí výhře Kladna rozhodl Špelda

KLADNO

Jediný, navíc šťastný gól, obránce Špeldy rozhodl v sedmém utkání extraligy o třetí výhře Kladna v řadě, tentokrát nad vicemistrem Slavií. Dlouho vyrovnaný boj mohl vzít za své hned ve 2. min., ale domácí M. Procházka sólo od modré neproměnil.

Kladenského gólmana Orcta pro změnu zaměstnával Hruška, otáčet se musel i při 93 vteřiny trvající přesilovce Slavie 5 na 3. V úvodu druhé třetiny rozhodčí dlouze studovali videozáznam, který jim ukázal, že rána slávisty Hrušky se zpátky do pole odrazila od tyčky.

Ve třetí části chtěl osud zápasu do svých rukou vzít aktivní Jágr. Nejprve ho však Franěk vychytal, o několik minut později se puk z jeho hole opřel do tyčky. Skóre se pohnulo až v 51. min, kdy si Špeldou nahozený puk záhadně proklestil cestu do sítě.

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Byl to výborný zápas, naše šance byly jasnější a štěstí se k nám naklonilo právem. M. Procházka nedohrál, protože po sekeře má zhmožděný malíček."

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Utkání mělo nasazení i šance, vynikající byli brankáři. My jsme však dostali nešťastný gól, a tak je výsledek krutý."

Kladno - Slavia 1:0
Branka: 51. Špelda, hlavní rozhodčí Smeták, vyloučení 4:2, navíc Orct (K.) 10 min., bez využití, 6070 diváků, třetiny 0:0, 0:0, 1:0.