Vedoucí Liberec klopýtl v Třinci

TŘINEC

Premiérové vítězství Třince znamenalo také úvodní klopýtnutí dosud vedoucího Liberce. Ve vyrovnaném duelu sedmého kola extraligy nakonec domácí spasily dva góly kapitána Krále, vítězná trefa se zrodila necelé čtyři minuty před koncem při početní výhodě Ocelářů.

Třinečtí se ve snaze o první výhru sezóny hodně tlačili před brankáře Hniličku a dostali se do vedení, když v oslabení ujeli Peterek s Bonkem, a poté si ránu Pletky srazil do své klece Duben. Jenže Bílí tygři ztrestali zbytečný faul Skořepy a byli ve hře, protože domácím chyběl při zakončení klid.

Ve třetí třetině důrazem v brankovišti Liberec dosáhl na remízu, nerozhodný stav ovšem nevydržel ani dvě minuty, než po objeví branky protlačil puk za Hniličkova záda Král, jenž druhá gól přidal při power-play hostů.

Pavel Marek, trenér Třince: "Předvedli jsme výkon plný bojovnosti a v kritických chvílích nás podrželi i naši fanoušci."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Ve vyrovnaném zápase, hraném s nasazením jsme sahali po bodu, škoda gólu v oslabení."

Třinec - Liberec 4:2
Branky: 57. a 60. Král, 28. Bonk, 34. Pletka - 38. Tomajko, 55. Čermák, hlavní rozhodčí Kubeš, vyloučení 4:5, využití 1:1, v oslabení 1:0, 4197 diváků, třetiny 0:0, 2:1, 2:1.