Tygři z Liberce ztrácejí dech

sob

Bílí Tygři z Liberce po skvělém vstupu do sezóny jakoby ztráceli dech. V dohrávaném prvním kole hokejové extraligy nestačili na Spartu. Prohráli tak druhý zápas v řadě a začínají se v tabulce propadat. Naproti tomu Sparta nadále drží domácí neporazitelnost.

Milan Hnilička se na ledě Sparty činil, prohře Liberce ale zabránit nedokázal.

Po opatrném úvodu hráli hosté v oslabení, jenže při útočné snaze si sparťané nepohlídali Vrbatu s Kotalíkem a inkasovali. O chvíli později si již domácí, hrající bez nemocného Marka, s početní převahou poradili výrazně lépe a srovnali.

Gólová přetahovaná pokračovala, Severočechy nezdecimovaly ani dva rychlé góly v rozmezí 72 sekund, na branku Kratěny dvanáct minut před koncem ale již odpověď nenašli. V klíčových okamžicích se jim navíc rozpadl výborně hrající zámořský útok, když Kotalík dostal desetiminutový trest.

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Hráli jsme hůře, než na co máme. V některých částech hry jsme propadali, ale cením si, že jsme dokázali vyhrát."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Chtěli jsme alespoň bod, ale naši hráči měli přílišný respekt a chybělo nasazení z úvodních zápasů." ()

Sparta - Liberec 4:3
Branky: 18. Chabada, 27. Netík, 28. Kašpařík, 48. Kratěna - 11. Kotalík, 23. Vaic, 37. S Procházka, hlavní rozhodčí Rejthar, vyloučení 3:5, navíc Kotalík (L.) 10 min., využití 1:0, v oslabení 0:1, 5404 diváků, třetiny 1:1, 2:2, 1:0.