Tragická první třetina stála Vítkovice body

OSTRAVA

Vítkovice prospaly v utkání 8. kola hokejové extraligy dvacet minut a potom se mocně snažily dotáhnout tříbrankový náskok na důslednou defenzívu spoléhajících Karlových Varů. Domácí tým sehrál solidní druhou třetinu, takže se dostal zpět do sotva průměrného zápasu, ale víc už nezvládl a prohrál 2:3.

Ostravané bez nemocného Šimíčka předvedly tragickou první třetinu. Ke všem gólům se v úvodní části nachomýtla dvojice beků Seman, Hudec, ale celková defenzivní činnost v podání Vítkovic byla hrozivá. Hosté si hlídali střední pásmo, přežili šance Burgra i Turka, ale nástup do druhé třetiny se jim hrubě nevydařil a dvakrát během 101 vteřin inkasovali.

To už v domácí brance místo Pruska stál Pinc, a přestože Vítkovice měly šance, ve 32. min. jim zazvonil na tyčku Hlavačka. Domácím nešly početní výhody a při plném počtu hráčů vázl přechod do útočného pásma. Šmíd i se štěstím přežil pár závarů před svou klecí. Hosté promrhali přesilovku pěti proti třem, ale nepustili soupeře ani k power-play.

Aleš Tomášek, asistent trenéra Vítkovic: "Začali jsme jako mistři světa, dělali lajdácké chyby a pak už pokus o obrat nevyšel."

Pavel Pazourek, trenér K. Varů: "Rozhodly tři naše góly v první části, přežili jsme pár oslabení a hráli nesmírně odpovědně."

Vítkovice - Karlovy Vary 2:3
Třetiny: 0:3, 2:0, 0:0. Branky a nahrávky: 24. Hudec (Burger, D. Moravec), 25. J. Štefanka (Malík) - 5. Tomík (Lipianský), 10. M. Dvořák, 20. Bauer (M. Dvořák, Alinč). Rozhodčí: Jonák (SR) - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4255.
Vítkovice: Prusek (21. Pinc) - Černošek, Philipp, Seman (21. Rimmel), Hudec, Pavel Kumstát, Malík - Varaďa, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Turek, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Krenželok, Hulva, M. Krayzel. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Karlovy Vary: Šmíd - J. Polák, Bauer, Kutlák, F. Ptáček, Hlavačka, Krajíček, Suur - M. Dvořák, Alinč, Milan Procházka - Hurtaj, Lipianský, Tomík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Míka, Krátoška, Košťál. Trenéři: Pazourek a Rulík.