Jágr musel strávit první porážku

LIBEREC

První porážku po návratu do kladenského dresu musel strávit útočník Jaromír Jágr. Po čtyřech výhrách v řadě Rabat podlehl v Liberci 3:4. Bílí Tygři si naopak spravili chuť po předešlých dvou porážkách.

Kladno nastoupilo bez zraněných útočníků Martina Procházky, Kysely, kapitána Zajíce i obránce Jelínka. Libereckému kouči Josefu Palečkovi se rozpadl zámořský útok, protože nemohl využít služeb Radima Vrbaty. U Kotalíka a Nedorosta tak pravá křídla rotovala.

V úvodu utkání měl sice více práce hostující brankář Ocrt, ale těžší zákrok předvedl Hnilička, který chytil do lapačky střelu osamoceného Bílka. Ve čtvrté minutě již liberecký gólman inkasoval, když dostal na levém křídle hodně prostoru Martin Frolík a trefil se přesně mezi Hniličkovy betony. Liberec se dočkal vyrovnání v 11. minutě, kdy vystřelil tvrdě a přesně od modré čáry obránce Jiruš.

Kladenští měli velkou šanci v úvodu druhé části při Rozsívalově vyloučení, ale Horna po Jágrově přihrávce mířil vysoko nad. Několik sekund po skončení oslabení ujel Plodek a dostal Bílé Tygry do vedení.

Jágr si vysloužil potlesk

V závěru druhé třetině sice dvojice Kotalík - Nedorost na Orcta nevyzrála, ale hned v úvodu závěrečné části Liberec definitivně rozhodl. Nejdříve se prosadil Novák a za 50 vteřin i Podkonický.

Hosté se ale nechtěli spokojit s tím, že by jejich úspěšná série měla skončit. Z téměř čtyřminutové přesilovky sice vytěžili jen Klimtovu střelu do horní tyče, ale v 48. minutě se už Kalla z branky radoval. Za šest minut se navíc dostal po vhazování za obránce Jágr a nedal Hniličkovi šanci.

Ocenění potleskem i od domácích fanoušků si ve vyprodaném libereckém stadionu vysloužil znovu Jágr po krásném sólu přes celé hřiště, které však neskončilo hrozbou pro Bílé Tygry. V závěrečné power play byli pak blíže k brance spíše domácí.

Liberec - Kladno 4:3
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:2. Branky a nahrávky: 11. Jiruš (Čermák), 25. Plodek (S. Procházka, V. Novák), 42. V. Novák (Kotalík), 43. Podkonický (P. Rozsíval, Jiruš) - 4. Martin Frolík (P. Kasík), 48. Kalla (Špelda), 54. Jágr (Patera). Rozhodčí: Florián - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 5000 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Jareš, M. Duben, Krstev, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost. Trenéři Paleček, Dvořák a Kapoun.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, P. Kasík, Zeman, Špelda - Jágr, Gardoň, Martin Frolík - Michael Frolík, Patera, Klimt - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Hluchý, M. Havel, Horna. Trenéři Müller, Tatíček a Evan.