Sparta smetla Jihlavu na jejím ledě

JIHLAVA

Tři góly vstřelené už v první třetině rozhodly o vítězství extraligových hokejistů Sparty v Jihlavě. Domácí se sice v dalším průběhu utkání snažili vykřesat naději na zvrat, ale kvůli mizerné koncovce už favorizovaného soupeře příliš nepotrápili. Naopak inkasovali v závěrečné části další dvě branky. Sparta tak vede soutěž o skóre před Zlínem.

Sparta nastoupila oslabena o beka Melichara a útočníky Nedvěda, Marka, Hlaváče, Kotrlu a Tona, ale vstup do utkání se jí vydařil. Úvodní gól vstřelila v 5. minutě, kdy přesilovku využil po Řezníčkově přihrávce Kratěna.

Jihlavě se podobná možnost naskytla dokonce třikrát po sobě, dvakrát však v početní převaze neuspěla a potřetí dokonce sama inkasovala. Špatnou rozehrávku gólmana Suchana zachytil Schnábel, našel Výborného a jedna ze zámořských posil Pražanů zvýšila náskok Sparty na 2:0.

Nešťastný Suchan vzápětí putoval na střídačku a do jihlavské branky se postavil jeho náhradník Hronek. Ten však uhájil čisté konto jen tři minuty - po průniku Šindela jej překonal Kašpařík.

Pražané v závěru dvěma krásnými góly své vítězství ještě zvýraznili. Nejprve prostřelil Hronka v 53. minutě dělovkou Procházka a po chvíli dal výsledku definitivní podobu pohotovou tečí Pilařovy rány Chabada.

Jihlava - Sparta Praha 0:5
Třetiny: 0:3, 0:0, 0:2. Branky a nahrávky: 5. Kratěna (J. Řezníček, D. Výborný), 15. D. Výborný (Chabada, Schnábel), 18. Kašpařík (Šindel, D. Vrbata), 53. L. Procházka (Broš), 57. Chabada (Pilař, J. Řezníček). Rozhodčí: Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:7, navíc Mareš (Jihlava) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6500.
Jihlava: Suchan (15. Hronek) - Ficenc, Buzek, Kuchyňa, Dobrovolný, Punčochář, Devečka, Zajac, Malena - A. Padělek, Bakus, Rytnauer - Čachotský, Mareš, P. Altrichter - V. Polák, Vala, Verčík - Hlouch, Jantovský, Šmarda. Trenéři: Fiala, Vlk.
Sparta Praha: Bříza - J. Řezníček, Dobroň, Richter, L. Procházka, Jan Hanzlík, Pilař, Schnábel - Chabada, Broš, Netík - Kratěna, D. Výborný, Dragoun - Kašpařík, Šindel, D. Vrbata - Olesz. Trenéři: Lener, Gudas, Jelínek.