Martinec dovedl Pardubice k další výhře

KARLOVY VARY

Hokejisté Pardubic vyhráli i v druhém utkání pod vedením trenéra Vladimíra Martince. Na výhře 3:1 v Karlových Varech se podílel brankou i kanonýr Colorada Milan Hejduk, který až v osmém utkání nového ročníku extraligy prolomil střelecké prokletí.

Západočeši měli vynikající úvod. Lipianský zatáhl puk po pravé straně, přesně našel najíždějícího obránce Kutláka, který tváří v tvář brankáři Pardubic Lašákovi nezaváhal a poslal puk nad jeho lapačku.

Ale hosté během devětapadesáti vteřin stav otočili. V 16. minutě vyrovnali zásluhou Novotného, potom ujel karlovarské obraně Petr Sýkora a upravil pod tyčku na 1:2.

Ve druhé minutě druhé třetiny nastřelil pardubický Rolínek tyčku a ve 32. minutě Bulis boční tyčku. Na opačné straně kluziště se prodral před branku Petr Kumstát, ale byl tvrdě atakován a nemohl zakončit. Ve 33. minutě si karlovarský brankář Šmíd dvakrát poradil proti Průchovi.

V závěrečné třetině přibylo nervozity a vyskytly se první menší šarvátky. Zato ubylo šancí a ve 47. minutě po vyloučení domácího Skuhravého nalétaly na led plastové lahve a domácí Michal Dvořák a Alinč vyfasovali desetiminutové tresty za nesportovní chování.

Hosté v přesilovce pět na čtyři domácí obranu dokonalou kombinací rozebrali - akci zakončil Hejduk. V 50. minutě ještě Lašák zneškodnil střelu Petra Kumstáta a hosté si vítězství bez potíží uhlídali.

Karlovy Vary - Pardubice 1:3
Třetiny: 1:2, 0:0, 0:1. Branky a nahrávky: 2. Kutlák (Lipianský) - 16. Novotný (A. Hemský), 17. P. Sýkora (Mudroch), 49. Hejduk (Mikeska, Havíř). Rozhodčí: Venglář - Čech, Machálek. Vyloučení: 5:4, navíc M. Dvořák, Alinč (oba Vary) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3550.
Karlovy Vary: Z. Šmíd - Bauer, J. Polák, Kutlák, Ptáček, Krajíček, Hlavačka, Suur - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Krátoška, Míka. Trenéři: Pazourek, Rulík.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, Novotný, Pácal, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.