Rubriky:

Tipsport extraliga

Lukeš ve šťastný konec příliš nevěří

14. března 2003 14:42 - OSTRAVA

Hektický týden prožil čtyřiadvacetiletý fotbalista Martin Lukeš. K přeřazení záložníka do třetiligové rezervy sáhlo vedení ostravského Baníku poté, co nedospěla k dohodě jednání o prodloužení Lukešovy smlouvy. Fanoušci se vzbouřili, ovšem ani hráč už pomalu nevěří ve šťastný konec.

 

FC Baník Ostrava

Minulý pátek Lukeše zaskočil nekompromisní verdikt vedení, které mu zakázalo hrát ligu. Přitom kontrakt mu vyprší až v prosinci. "Jednali jsme celý únor, jenže marně," prohlásil předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun. Podle něj za krach jednání mohly jen přemrštěné požadavky hráče i jeho manažera Pavla Pasky. "Je pravda, že jsem si řekl o nadstandardní smlouvu na čtyři roky, ale byl jsem ochoten slevit," dodal přitom hráč.

Lukeš slevil o 40 procent

V tiskovém prohlášení Baníku bylo uvedeno, že klub by se zavázal uvolnit hráče jinam za 12 miliónů, a ze sumy nad tuto částku by vyplatil agentuře provizi ve výši 50 %. Lukeš prý chtěl roční příjmem 5,5 miliónu. "Neakceptovatelné," dodal Kahoun. Jenže po týdnu hráč výrazně upravil požadavky. "Šel jsem v průměru o čtyřicet procent dolů na základu i bonusech, jen abych mohl i dál zůstat v Baníku," řekl Lukeš.

Myslel si, že když ve středu klub našel společnou řeč s Paskou ohledně jeho výstupní částky, za kterou by mohl jít jinam, budou jednání o platu hračkou. Požádal o audienci u předsedy dozorčí rady klubu Vojtěcha Flégla. "Z jednání jsem měl hodně dobrý pocit. Přednesl jsem své upravené požadavky, pan Flégl volal majiteli klubu Vackovi a pak mi oznámil, že Baník dál trvá na svém návrhu," začal ztrácet optimismus záložník.

Přimlouvali se Bolf s Látalem

Ostravané nabídli Lukešovi na ligu spíše podprůměrný roční příjem ve výši 1,24 miliónu korun, kde jsou zahrnuty základní mzda a bonus za podpis kontraktu. K tomu ale vedení Baníku dokola přetřásá možnost získat prémie za vítězná utkání, což je asi stejné, jako kdyby chtělo sčítat hrušky s jablky. Navíc se obě strany neshodly ani na délce kontraktu. "Nechci krátkou smlouvu, jakou nabídl klubu, to bychom jednali opět v zimě," řekl hráč.

U vedení za něj byli orodovat Bolf s Látalem, fanoušci se chystají v neděli zasypat trávník na Bazalech tenisáky. "Cítím obrovskou podporu, i proto chci zůstat v Ostravě. Uráží mě, když funkcionáři opakují, že nemám chuť hrát v Baníku. Vyčítají mi, že jsem se zeptal na odstupní částku, na které se dohodli s Paskou. Mám ale pocit, že bych ji mohl znát," jen smutně dodal Lukeš. On ustoupil, Baník ne, a proto v neděli zůstane jen na tribuně.

Igor Bruzl

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..