Liberec uťal sérii Litvínova

LITVÍNOV

Čtyřzápasovou vítěznou sérii litvínovského Chemopetrolu ukončil v severočeském derby Liberec, který o zaslouženém vítězství rozhodl třemi góly v rozmezí šesti minut závěrečné třetiny. V brance Bílých Tygrů dostal poprvé v sezóně před Hniličkou přednost Falta, od něhož se odvíjela kvalitní defenzíva.

Hosté nezapomínali ani na útok a po necelých dvou minutách šli do vedení Podkonického gólem v oslabení, který rozhodčí potvrdil až po zhlédnutí videozáznamu.

Blízko ke zvýšení měl Liberec při 76 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem, ale Kotalík trefil jen tyčku. Stejnou výhodu v délce více než půl druhé minuty však promarnili i domácí. Vyrovnat se jim povedlo až v prostředním dějství zásluhou důrazného Ťupy.

Třetí třetina vyzněla jednoznačně pro takticky hrající Liberec. Zlomovou branku obstaral S. Procházka. Poté se po ideálních Ratajových přihrávkách dvakrát prosadil Čermák. Kvůli šarvátce před libereckou brankou museli předčasně do kabin Šlégr s Procházkou.

Josef Beránek, trenér Litvínova: "I přes porážku si nemyslím, že bychom herně vybouchli. Soupeř byl prostě lepší, zatímco nám v průběhu utkání došly síly."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Vsadili jsme na jedinou kartu a perfektně zajištěná obrana nás dovedla k vítězství. Skvělý výkon navíc odvedl brankář Falta."

Litvínov - Liberec 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 25. Ťupa (Branda) - 2. Podkonický, 45. S. Procházka (Jiří Hanzlík, V. Novák), 47. Čermák (Rataj), 51. Čermák (Rataj). Rozhodčí: Venglář - Lipina, Pospíšil. Vyloučení: 7:6, navíc Šlégr - S. Procházka (oba 5 min. a do konce utkání). Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5380.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Poživil, Ťupa, L. Řezníček, Bombic - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár - L. Havel, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.
Liberec: Falta - L. Šmíd, Jiruš, Duben, Holub, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.