Jágr opět dovedl Kladno k vítězství

PLZEŇ

Bylo to Jágrův zápas. Hlavně jeho zásluhou si hostující Kladno vynutilo v prostřední části úterního duelu s Plzní značnou převahu a i když forvard New York Rangers sám neskóroval, podílel se na všech brankách svého týmu.

Ze začátku to byly před beznadějně vyprodanou plzeňskou halou hokejové šachy. Zaujaly jen souboje Jágra s Matějovským, který měl za úkol kladenskou hvězdu hlídat.

Na góly se čekalo do prostřední části. Nejprve potrestal chybu plzeňského Jindřicha Horna a pak se domácím krutě nevyplatilo vyloučení Matějovského na 22 min. za zranění Jágra v obličeji vysokou holí.

Nejprve se trefil Hrdina a za necelou minutu Gardoň, když u obou asistoval a střelcům šance připravil Jágr. V závěrečné třetině se  plzeňský celek zlepšil, ale jeho slabinou byla střelba.

Kladenští hráli takticky, hlídali si výsledek a podržel je brankář Orct, kterému chybělo jen patnáct vteřin, aby vychytal nulu.

Jiří Kučera, trenér Plzně: "Nevytvořili jsme si tlak ani hrou na tři pětky ve třetí třetině. Rozhodly dva góly, které jsme dostali ve druhé části v oslabení."

Petr Tatíček, asistent trenér Kladna: "Důležitý byl náš šťastný první gól. Podržel nás také výborným výkonem brankář Orct."

Plzeň - Kladno 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Andrašovský (J. Straka, Špaček) - 31. Horna (Gardoň), 38. Hrdina (Jágr, T. Kaberle), 39. Gardoň (Jágr, Hrdina). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 7800.
Plzeň: Pejchar - Nedoma, Trnka, Výtisk, Špaček, Jindřich, M. Výborný (30. Cartelli) - F. Mrázek, Kracík, Matějovský - Michal Straka, Kraft, Martin Straka - Šaffer, D. Pospíšil, Důras - J. Straka, Andrašovský, Adamský. Trenéři: Přerost, Kučera.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Kasík, P. Hořava, Špelda - Jágr, Gardoň, Hrdina - Kysela, Patera, Klimt - Horna, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.