Rubriky:

Tipsport extraliga

Vsetín hledá útočníky, kteří dávají branky

7. října 2004 09:56 - VSETÍN

Sedm porážek v řadě s průměrem 1,5 gólu na zápas. Taková je bilance posledních utkání hokejistů Vsetína, kteří se tak poroučeli ze třetího místa extraligové tabulky na dvanácté. Hlavní bolestí týmu je slabá střelecká potence.

Z výletu na led Litvínova, Plzně a Sparty si nepřivezli žádný bod. "Potřebovali bychom dvě dvojice útočníků, kteří dokážou dávat góly, jako mají jiné týmy," posteskl si jeden z triumvirátu trenérů Jiří Režnar.

Vsetínské útočníky byste v horních patrech střelecké tabulky hledali marně. Nejlepší kanonýři Vak a Brabenec mají na svém kontě tři branky. Po skvělém vstupu do soutěže, kdy šestinásobný vítěz extraligy s přehledem zdolal Slavii i Kladno, to je důvod k zamyšlení.

Blíží se personální změny

Na obzoru jsou zřejmě personální změny, příchod Pišteka na hostování z Pardubic očekávané ovoce dosud nepřinesl. "Jasněji bude ve čtvrtek," nechce být zatím konkrétní šéf klubu Oldřich Štefl.

Vsetín má eminentní zájem o exzlínského útočníka Ondřeje Veselého, kterému nevyšlo angažmá v ruském Novosibirsku. Zájem projevil i Zlín, ale spíš to vypadá na Vsetín," řekl ČTK 26letý útočník. Další možnou posilou je útočník Radovan Somík z Philadelphie, jenž při výluce NHL zatím hraje za Martin.

Nečekaně má Vsetín nyní potíže i s gólmany. Do sezóny vstupoval s nejzkušenější brankářskou dvojicí v soutěži, na Spartě ale musel chytat Masný, jenž má v extralize málo zkušeností. "Jsem tu jako třetí gólman, musím počítat s tím, že půjdu na led," nepřipouští si nervozitu. Biegl už začíná po operaci kolenních vazů s tréninkem, Čechmánkovo tříslo by také mělo být do týdne v pořádku.

Masný na Spartě rozhodně nezklamal, ale právě od zkušených hráčů ve Vsetíně očekávají, že tým pozvednou. "Snad se konečně začnou prosazovat i Vlach a Zadina," spoléhá Režnar na starší hráče. "Současná situace na náladě v týmu nepřidá, ale nesmíme pořád jen hledat chyby," burcuje ruský veterán valašské obrany Alexej Jaškin.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..