Třinec opět neuspěl

TŘINEC

Po čtyřech utkáních bez výhry byl pro Oceláře souboj s Plzní v mnohém důležitý. V týdnu si hráči vyslechli své při pohovorech s vedením, ale výsledky posledního týmu extraligy se nezlepšily. Třinečtí bojovali, znovu však nedávali góly a zápas dokončili v křeči.

Podle kuloárních zpráv však změny nenastanou a mužstvo i v Jihlavě povede kouč Marek.

V rychlé první části Čakajík minul prázdnou plzeňskou klec a Skořepu vychytal Duba, Lakosil maskou zastavil sólo Martina Straky. Stejný hráč po obrátce využil přesilovku, ale v polovině utkání až viderozhodčí odhalil, že důrazným Ocelářům se povedlo totéž.

Plzeň ještě bez slovenské posily Cibáka znovu získala vedení po trefě Pospíšila, jenže pak nastala třinecká demonstrace, jaké šance se dají spálit. Na Dubu si nepřišel dvakrát Skořepa ani Peterek. Třinec ve třetí části už bez Krále v depresi promrhal dvě přesilovky a nesrovnal ani při závěrečné minutové power-play, když hosté byli jen ve čtyřech.

Pavel Marek, trenér Třince: "Škoda šancí v první a druhé třetině. Pak jsme se dostali do křeče a už z ní nevybředli."

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Čekali jsme nápor, přežili jej a dali gól v jedné přesilovce a těsně po konci další. Zápas byl vyrovnaný."

Třinec - Plzeň 1:2
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:0. Branky: 31. M. Rozsíval - 26. Martin Straka (Andrašovský, Michal Straka), 36. D. Pospíšil (Kraft, Trnka). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4196.
Třinec: Lakosil - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Mezei, Hunkes, Malinský, od 42. min. navíc Všetečka - Melenovský, Bonk, Peterek - Polanský, Skořepa, Pavelek (42. Vítek) - Bordowski, Král (41. Martynek), Pletka - od 41. min. navíc Hašek. Trenéři: Marek a Mach.
Plzeň: Duba - Výtisk, Špaček, Cartelli, Jindřich, Nedoma, Trnka - Martin Straka, J. Straka, Andrašovský - F. Mrázek, Kracík, Matějovský - Kraft, Michal Straka, D. Pospíšil. Trenéři: Přerost a J. Kučera.