Kladnu proti Zlínu nestačil ani Jágr

KLADNO

Devětasedmdesát vteřin v závěru první třetiny stačilo Zlínu, aby otočil skóre ku prospěchu svému. Domácí totiž nedokázali z několika vyložených šancí vytěžit víc než pouhý gól Kysely po kolmici od Klimta.

Zato hosté dvě hrubky domácích ztrestali neomylně. Nejprve Kristek lehce obehrál Kyselu, posléze Patera vyrobil kiks, který po Balaštíkově přiťuknutí ztrestal dělovkou Leška.

Druhá část přinesla vzruch díky mnoha vyloučením a výbornému zákroku Orcta, který vychytal sólo Tesaříka. Murín likvidoval jen střely z uctivé vzdálenosti, hosté pečlivě bránili.

Výjimkou byly akce tažené Jágrem, ale Gardoň, Hrdina ani Kaberle neuspěli. Vyrovnání zařídil sám Jágr po individuální akci, jenže vše bylo k ničemu, když křížnou střelou z kruhu propálil Orcta Čajánek. Po Hrdinově ztrátě puku při power-play pak hosté pojistili výhru.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "V útoku jsme byli slušní, ale dozadu to bylo zlé. Na tři góly jsme soupeři přihráli sami."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Hráče mohu jen pochválit za pěkný hokej. Pro domácí je prohra krutá."

Kladno - Zlín 2:4
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:2. Branky a nahrávky: 11. Kysela (Klimt), 44. Jágr - 19. Kristek, 20. Leška (Balaštík), 58. Čajánek, 60. Leška (M. Erat). Rozhodčí: Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 10:11, navíc Zajíc (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 4893.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Kasík, P. Hořava, Špelda - Jágr, Gardoň, Hrdina - Kysela, Patera, Klimt - Horna, Kalla, Martin Frolík - Michael Frolík, Zajíc, Bílek. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, Zubíček, Vosátko - Záhorovský, Mokrejš, Ambruz - Balaštík, Leška, M. Erat - Kováčik, Čajánek, Barinka - Okál, Kristek, Jenáček. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.