Vsetín prohrál poosmé v řadě, nestačil na Pardubice

VSETÍN

Ani posily vsetínského útoku Somík a Veselý nedokázaly zabránit osmé vsetínské porážce v řadě, naopak Pardubice pod Martincem trenérem vyhrály už počtvrté za sebou. Hned úvodní minuty patřily hostům, kteří po chybě obránce Němce a následné přesné trefě Hejduka šli již ve druhé minutě do vedení.

Zaskočení Valaši se k prvnímu vážnějšímu ohrožení Lašákovy svatyně dostali až v osmé minutě, kdy v přesilovce Brabenec mířil z mezikruží těsně vedle.

Herně lepší Pardubice udávaly tempo, častěji okupovaly útočnou třetinu, ovšem z pokusů Průchy, Hejduka a Blažka pojišťující gól nevytěžily. Vsetín se spoléhal na brejky, přičemž největší příležitost k vyrovnání spálil v 15. minutě Brabenec, jenž tváří v tvář Lašáka neuspěl.

Také prostřední dějství měli pevně pod kontrolou Východočeši. Hned první přesilovou hru proměnil Hemský a za další čtyři minuty po spolupráci s Mikeskou udeřil Bulis. Když ve 29. minutě potrestal vyloučení Pardubic Vlach, zdálo se, že by mohli Valaši přece jenom zápas zdramatizovat.

Kontaktní gól měl na holi Zadina, ovšem čtvrtý úder soupeře v podání Hejduka je vrátil zpět na zem. Ve 36. minutě sáhli domácí trenéři k výměně brankáře, ale ani Plšek dlouho čisté konto neudržel. Převahu ještě do přestávky přetavil v pátou trefu Novotný, který druhou využil také druhou početní výhodu při vyloučení Vaka.

V poklidu hrající Pardubice kontrolovaly hru a pouze jednou zaváhali, ovšem v 50. minutě brejkovou situaci Klesla nedotáhl do zdárného konce - pouze trefil tyč. Naopak definitivní podobu výsledku dal sedm minut před koncem Blažek.

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Do kolen nás dostal hned na začátku rychlý gól Pardubic. Pak jsme neproměnili slibné šance a soupeř začal být prostě jasně lepší."

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "Báli jsme se vsetínského nástupu, ten jsme ale eliminovali Hejdukovou trefou a postupně soupeře začali přehrávat."

Vsetín - Pardubice 1:6
Třetiny: 0:1, 1:4, 0:1. Branky a nahrávky: 29. Vak (Demel) - 2. Hejduk (Mikeska), 24. A. Hemský (Dopita, Mudroch), 27. Bulis (Mikeska, Hejduk), 35. Hejduk (Bulis, Dopita), 39. A. Novotný (Blažek, Mudroch), 53. Blažek (Dopita, A. Hemský). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:2. Diváci: 3790.
Vsetín: Masný (36. Plšek) - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec (21. - 40. Vašut)- Veselý, Vlach, Somík - Brabenec, Pavliš, Selingr - Zadina, Vak, Demel - Kovář, od 41. navíc Květoň, Korotvička. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Tvrdík, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec a Šejba.