Vary během minuty ztratily zápas se Spartou

KARLOVY VARY

Hokejisté Sparty během padesáti sekund v úplném závěru utkání v Karlových Varech po dvou chytrých Pilařových přihrávkách otočili výsledek a získali tři body. Oba týmy předváděly pohledný, rychlý hokej s množstvím osobních soubojů. Domácí ale dlouho nechávali iniciativu technicky vyspělejším útočníkům Sparty, kteří však naráželi na výborného Šmída v brance.

Neujala se ani Tonova šance a tak se karlovarští hráči dvakrát bleskově prosadili ve 14. minutě. Při dvojnásobné přesilovce chytře tečoval střelu od modré Milan Procházka, v pokračující početní výhodě se zblízka trefil hbitý Tomík.

Šmíd měl přesto dál víc práce a rostoucí tlak hostí využil ke snížení dorážkou Nedvěd po přesné přihrávce Výborného. Pražané pak vstoupili do druhé části s velkým odhodláním. Vrcholem jejich náporu byla přesilová hra ve 27. minutě, kdy Nedvěd nastřelil tyčku.

Vary spoléhaly na brejky, blízko gólu byl Alinč, ale těsně minul. Šanci na zvýšení nevyužil ani Kraus, zabránil mu v tom Břízův beton, z bleskového protiútoku promarnil možnost vyrovnat Hlaváč, ale skóre do nerozhodné podoby dostal v přesilovce Richter a nakonec rozhodl domácí obranou zapomenutý Chabada.

Karlovy Vary - Sparta 2:3
Třetiny: 2:1, 0:0, 0:2. Branky a nahrávky: 14. Milan Procházka (Bauer), 14. Tomík (Lipianský, Hurtaj) - 19. P. Nedvěd (Výborný), 59. Richter (Pilař, Výborný), 60. Chabada (Pilař). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:3, navíc Pilař (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3600.
Karlovy Vary: Z. Šmíd - Bauer, J. Polák, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, Suur - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Krátoška, Míka. Trenéři: Pazourek a Rulík.
Sparta: Bříza - J. Řezníček, Dobroň, Pilař, Jan Hanzlík, Schnabel, O. Malinský, L. Procházka, Richter - Ton, J. Marek, Chabada - Hlaváč, P. Nedvěd, Výborný - Kratěna, Broš, Kašpařík - Olesz, Netík, Dragoun. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.