Slavia při Vlasákově premiéře rozdrtila Litvínov

Hokejisté pražské Slavie rozdrtili v 11. kole extraligy před rekordní návštěvou sezóny Litvínov 7:1 a vyhráli tak i čtvrtý zápas v domácím prostředí. Atraktivní duel okořeněný návratem trojnásobného mistra světa Tomáše Vlasáka do slávistického dresu sledovalo v Sazka Areně 11 229 diváků.

Vstup do utkání vyšel domácím a již po 102 vteřinách otevřel skóre Duda. Vzápětí našel Ručinský Reichla, ale tomu zabránil v lepším zakončení Antošův faul. Z početní převahy Chemopetrol nic nevytěžil a potom v rychlém sledu Kůrka neuspěl dvakrát tváří v tvář Fraňkovi.

V 12. minutě usedl na trestnou lavici Vlasák, přesto se mohl na dálku radovat své svými novými kolegy z útoku. Po Stümpelově akci získal puk Pálffy a po efektní otočce a přesné střele poslal v oslabení Slavii dvoubrankového náskoku.

Obě strany poté přečkaly oslabení, ale v 26. minutě už Jarina neměl šanci. Duda oklamal za brankou soupeře a nabídl puk před branku najíždějícímu obránci Kloučkovi. Posila z Atlanty se radovala z vůbec první extraligové branky v kariéře.¨

Čisté konto Franěk neudržel

Slavia byla při chuti a litvínovský gólman musel dokazovat své kvality při sólech Vašíčka a Hrušky. Na druhé straně mířil Reichel vysoko a Litvínov nic nevytěžil ani z mírné převahy v závěru druhé části.

Severočeši se snažili ještě v úvodu závěrečné třetiny zkorigovat stav, ale Franěk byl proti a vyznamenal se především po Kubinčákově střele. Chemopetrol však při následném Martincově vyloučení slávistického gólmana ani pořádně neohrozil a Pražané ožili. V 49. minutě dorazili Vašíčkovu přihrávku Antoš a definitivně potvrdil vítězství.

Litvínov však slávistickému brankáři radost z prvního čistého konta v sezoně pokazil; v početní převaze se trefil Havel. Poslední slovo však měli slávisté. Hruška, Kopecký a Žabka ještě dovršili debakl hostů. A to ještě Jarina dvakrát úspěšně zasáhl před osamoceným Pálffym.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Dostali jsme se rychle do vedení a zklidnili se, podržel nás brankář Franěk."

Vladimír Jeřábek, asistent trenéra Litvínova: "Po druhé třetině bylo rozhodnuto, Slavia už si takový zápas nenechá vzít. Chtěli jsme hrát co nejdéle na stav 0:0, ale nezdařilo se."

Slavia - Litvínov 7:1
Třetiny: 2:0, 1:0, 4:1. Branky a nahrávky: 2. Duda (Sup, P. Martinec), 13. Pálffy (Stümpel), 26. Klouček (Duda, P. Martinec), 49. Antoš (Vašíček, D. Hruška), 56. D. Hruška (Antoš, Vašíček), 58. M. Kopecký (J. Novák, Sobotka), 60. Žabka (Stümpel) - 56. L. Havel (Kroupa). Rozhodčí: Mikula - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:4, navíc R. Dlouhý 10 min. - Škoula 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 11.229.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, D. Pojkar, Klouček, Graňák, Žabka, F. Kučera - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Pálffy, Stümpel, Vlasák - Duda, P. Martinec, Sup - M. Kopecký, Sobotka, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Poživil, Ťupa, Bombic, Hranáč - Balázs, Reichel, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár - L. Havel, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.