Liberecká domácí série trvá, neuspěly ani Vítkovice

Vítězná domácí série hokejistů Liberce zůstala nepřerušena i v sobotní dohrávce 11. kola. Severočeši sice v utkání s Vítkovicemi prohrávali, dokázali nicméně otočit a přispali si vítězství 3:1. V tabulce extraligy se Bílí tygři posunuli na třetí místo, na vedoucí dvojici Zlín a Spartu ztrácejí pět bodů.

Liberec vstoupil do utkání lépe a Ostravané měli štěstí, že si Malík nesrazil puk ve třetí minutě do vlastní sítě. Severočeši zahrozili potom dokonce v oslabení, ale Procházka po Novákově přihrávce mířil vedle. Vítkovičtí hráči byli efektivnější; v 8. minutě se kotouč odrazil ke zcela volnému Hubáčkovi, který nedal zblízka Hniličkovi šanci na reakci.

Liberecký gólman však vzápětí kryl bekhendový blafák Davida Moravce a v 10. minutě po obléhání vítkovické branky vyrovnal obránce Duben. Liberec pak nevyužil početní převahu, když největší možnost spálil Nedorost. V 19. minutě už Pinc kapituloval po Rozsívalově blafáku, přičemž gól potvrdil až videorozhodčí.

V úvodu druhé části putoval na trestnou lavici Kubina, ale hosté se náporu Liberce ubránili. Bílí Tygři měli neustálou převahu a další možnost spálil již za plného počtu hráčů na ledě Nedorost. Ve 29. minutě Ostravané zapomněli na Rataje, který naskočil ze střídačky a slovenský centr své sólo proměnil. I kvůli Hudcově hákování pak ještě neproměnil samostatný nájezd Kotalík.

V úvodu závěrečné části se naskytla Vítkovicím ideální šance na zkorigování stavu. V jednu chvíli šli za fauly pykat Jiří Moravec i Procházka, ale hosté dvouminutový tlak v branku neproměnili.

V závěru se hosté připravili o závěrečný nápor sami nedovolenými zákroky, hráli dokonce ve třech proti pěti. Ještě v oslabení sice zahrozil Moravec, ale Hnilička jeho pokus chytil do lapačky.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Měli jsme nervóznější začátek. Po inkasovaném gólu jsme se srovnali a hráči dali do utkání ohromnou vůli."

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: " Za stavu 1:0 jsme udělali chyby, kterých soupeř využil. Důsledná obrana Liberce byla kromě dvou nebo tří případů bezchybná, rozhodly naše individuální chyby."

Hokejová extraliga - dohrávka 11. kola
Liberec - Vítkovice 3:1
Třetiny: 2:1, 1:0, 0:0. Branky a nahrávky: 10. M. Duben (Rataj), 19. P. Rozsíval (Vaic, Vampola), 29. Rataj (Nedorost) - 8. Hubáček (Černošek). Rozhodčí: Homola - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 4000.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Vampola, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Nedorost. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, S. Hudec, Pavel Kumstát, Malík, Rimmel, D. Seman - Varaďa, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Köhler, Turek, Hulva. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.