Zlín díky Čajánkovi neprohrál podesáté v řadě

LITVÍNOV

Gól Petra Čajánka ve druhé minutě prodloužení rozhodl v nedělním utkání 12. kola extraligy o dvoubodovém zisku mistra na ledě Litvínova. Zlínští dosáhli už desátého zápasu bez porážky, naopak Severočeši prohráli potřetí v řadě.

Úvod patřil hostům, kteří díky rychlému přechodu do útoku předvedli pár technických akcí. Poté se osmělili i domácí, ale před Murínem jim chybělo důraznější a přesnější zakončení.

Ve druhé třetině Zlínští zvýšili tempo a nejblíž ke skórování měl agilní Leška. Ve 37. min. však nepřekonal skvělého Jarinu ani ze sólového úniku při vlastním oslabení, a záhy trefil v přesilovce jen tyčku.

A protože Litvínovští ve třetím dějství promarnili i minutu a půl minuty trvající početní výhodu pěti proti třem, dospělo střetnutí do prodloužení. V něm se po 69. vteřinách tvrdou ranou prosadil Čajánek.

Josef Beránek, trenér Litvínova: "Ve vyrovnaném duelu jsme dobře pracovali v obraně, ale propadli jsme v prodloužení. Hráči se nestačili vrátit a rozhodla jediná chyba."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Důležité bylo, že jsme ustáli oslabení ve třetí části. Věřili jsme alespoň v bod, v prodloužení se na nás usmálo štěstí."

Litvínov - Zlín 0:1 pp
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1. Branky a nahrávky: 62. Čajánek (Tesařík). Rozhodčí: Bolina - Chytil, Dědek. Vyloučení: 4:4. Bez Využití. Diváci: 5505.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Poživil, Ťupa, Bombic, Hranáč - Balázs, Reichel, Ručinský - L. Havel, Hübl, Kubinčák - Kůrka, Branda, Gombár - Klobouček, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Zlín: Murín - Blaťák, M. Hamrlík, Galvas, D. Nosek, R. Hamrlík, Tesařík - Balaštík, Leška, Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Jenáček - Mokrejš, Martin Čech I, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.