Jihlava vystřídala Třinec na chvostu tabulky

V souboji mužstev z extraligového dna Třinec dvakrát potrestal chyby v domácí obraně a zaslouženě si veze všechny body. Jihlava po další porážce klesla na poslední místo v tabulce, dosud nejhorší Třinec naopak poskočil na dvanáctou příčku.

Hokejisté z Vysočiny chtěli neúspěšnou sérii zlomit hrou na tři útoky a do tempa se dostali rychleji než v minulých zápasech. Před brankářem Lakosilem ale jihlavští zakončovatelé klid nenašli, naopak hosté šli do vedení po chytré přihrávce Pletky a blafáku Krále.

Po druhé třetině jihlavští trenéři přeskupili útoky, ale k úspěchu domácích nevedla ani série přesilovek. Naopak hosté v početním oslabení udeřili podruhé, když Král našel před brankou zcela volného Pavelka.

V závěrečné třetině zůstala aktivita na hokejkách jihlavských hráčů, v 54. minutě vykřesal naději Punčochář, ale na body domácí nedosáhli ani v závěrečné hře bez brankáře.

Petr Vlk, trenér Jihlavy: "Přestože jsme prohráli, na ledě nebyl nikdo, kdo by na chvilku vypnul. Šance dát gól jsme si vytvořili, ale v zakončení nám chyběl klid."

Pavel Marek, trenér Třince: "Jihlava proti nám hrála skvělý zápas. Šedesát minut všichni dřeli naplno, domácí nás celý zápas neskutečně trápili."

Dukla Jihlava - Třinec 1:2
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0. Branky a nahrávky: 54. Punčochář (Bakus) - 19. R. Král (Pletka), 39. Pavelek (R. Král). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 4:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3210.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Kuchyňa, Zajac - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Polák, Padělek, Altrichter - Mareš, Vala, Šmarda - Chmelíř, Havel, Říha. Trenéři: Vlk a Fiala.
Třinec: Lakosil - Hunkes, J. Malinský, Houdek, Mezei, Čakajík, M. Rozsíval, Všetečka, Chvátal - Martynek, R. Král, Pletka - Kucharczyk, Skořepa, Pavelek - Melenovský, Peterek, Hašek - Brodowski, Polanský, Vítek. Rozhodčí: Marek a Mach.