Liberci síly nedošly ani v Plzni

PLZEŇ

Skvělý hokej v Plzni měl útočný průběh. Domácí nastoupili proti Liberci s další zámořskou posilou Martinem Cibákem, ale bez zraněného Martina Straky. Oba celky hodně střílely, Duba v brance Plzně likvidoval hrozby Tomajka a hlavně Vampoly. Hnilička stejně spolehlivě vyřešil akci Krafta při přesilovce domácích.

Gólem zaváněla i prudká střela Dubna a domácí pak promarnili více jak minutu početní výhody pět na tři.

Plzeňští se radovali až po akci první pětky, skóre otevřel J. Straka. Další šance hostitelů vyřešil Hnilička, gólová možnost Procházky a Nedorosta ztroskotaly opět na Dubovi.

Necelé dvě minuty před koncem normální doby ale domácí brankář přišel o čisté konto po jediném obranném zaváhání. V prodloužení rozhodl liberecký Novák.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Chtěli jsme se vyvarovat chyb z minulých utkání, kdy jsme hráli hodně otevřeně. Dařilo se nám to, ale jedna chyba v poslední třetině znamenala vyrovnání a v prodloužení byli šťastnější hosté."

Karel Dvořák, trenér Liberce: "Chtěli jsme hrát na čtyři útoky, ale pro zranění několika našich hráčů to nešlo. Ale síly nám po sobotním utkání nedošly a myslím si, že rozhodla naše větší vůle."

Plzeň - Liberec 1:2 pp
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1. Branka a nahrávky: 37. J. Straka (Cibák, Špaček) - 59. Vaic, 62. V. Novák (S. Procházka). Rozhodčí: Husička - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 5415.
Plzeň: Duba - Výtisk, Špaček, Cartelli, Jindřich, Nedoma, Trnka - Cibák, Josef Straka, Andrašovský - F. Mrázek, Kracík, Matějovský - Kraft, Michal Straka, D. Pospíšil. Trenéři: Přerost a J. Kučera.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Kotalík, Tomajko - V. Novák, S. Procházka, V. Nedorost - Vaic, Vampola, P. Rozsíval - Rataj, od 21. Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.