Rozjeté Pardubice nezastavil ani Vokoun

PARDUBICE

Dvě využité přesilovky dovedly obrozený tým Pardubic v utkání se Znojmem k páté výhře v řadě. Souboj bývalých spoluhráčů z Nashvillu dopadl lépe pro gólmana domácích Jána Lašáka, Tomáše Vokouna v brance jihomoravského celku překonaly zámořské posily Východočechů Milan Hejduk a Aleš Hemský.

Brankář Znojma Tomáš Vokoun (vpravo) zasahuje proti pardubickému Tomáši Rolínkovi.

Z útočné první třetiny vynikla gólová teč probuzeného střelce Hejduka v početní výhodě. Znojemští měli v prostřední části třikrát výhodu přesilovky, ale k pořádné kombinaci se nedostali.

Srovnal až R. Erat, když Lašák nepřikryl poskakující puk. Chybu si neodpustil ani Vokoun, jenž při druhém vyloučení Tomana neudržel ránu Snopka a na Hemského dorážku nereagoval.

V třetí části se do role záporného hrdiny stylizoval znojemský Pardavý, který nejprve v jasné šanci nepřekonal Lašáka a vzápětí kriminálním faulem na Hejduka odstartoval hromadnou potyčku, po níž padlo pět trestů do konce zápasu.

Pardubice - Znojmo 2:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0. Branky a nahrávky: 14. Hejduk (Mikeska, A. Novotný), 38. A. Hemský (Dopita, Snopek) - 35. R. Erat (Havlát). Rozhodčí: Homola - Kareš, Bláha. Vyloučení: 6:9, navíc Bulis, Mikeska - Pardavý, Kvetan všichni 5 minut a do konce utkání, K. Rachůnek 5 minut. Využití: 2:0. Diváci: 9184.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Tvrdík, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Znojmo: Vokoun - Toman, Bičánek, K. Rachůnek, Kvetan, Benák, Křetínský - Uram, Vorel, Pucher - Eliáš, R. Erat, Havlát - Pardavý, Ondřej, Plášek - Ludvík, Haman, Barus. Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.