Rubriky:

Tipsport extraliga

Vlasák: První utkání mi ukázala, že jsme silný tým

11. října 2004 10:56 - OSTRAVA

Hokejový útočník Tomáš Vlasák odehrál za Slavii své druhé utkání po návratu do extraligy. Ve Vítkovicích zářil, čtyřmi body pomohl týmu k vítězství. Se Slováky Pálffym a Stümpelem se sehrál bez problémů. "Já ani moc velké potíže nečekal. Jsou to super hráči," prohlásil po utkání spokojený Vlasák.

Chodíte i na přesilovky, ale ve Vítkovicích jste využili jen jednu. Čím to?
Hráli jsme to zase moc komplikovaně. Potřebujeme kombinaci zjednodušit, kolikrát by byla užitečnější střela a pohotová dorážka. Všichni jsme moc velké hračičky.

Pomohlo vám, že soupeř měl v nohách sobotní zápas?
Asi ano. Dvě třetiny na Vítkovicích bylo vidět, že musejí rozjezdit únavu, jenže pak jsme se začali dostávat pod tlak. Soupeř otočil skóre a my zůstali ve hře jenom díky skvělému Fraňkovi. Navíc bylo super, že jsme se z toho nepoložili.

Jak to, že jste začali třetí třetinu tak špatně?
Přestali jsme bruslit. Deset minut bylo hrozných, ovšem pak jsme se zase vrátili k tomu, co přinášelo užitek do té doby a stihli zápas otočit.

Takže s vaší řadou Slavie bude v tabulce zase stoupat nahoru?
Já tomu pevně věřím. Teď potřebuji pořádně trénovat a snad tahle sezóna bude nakonec úspěšná. První zápasy ukázaly, že tým máme hodně silný.

Jak na vás působí vaše nová domácí hala Sazka Arena?
Hrát v takové hale je samozřejmě radost, a když přijde ještě taková návštěva jako v pátek na Litvínov, tak je to super. Mužstvo to žene dopředu.

Diváků přišlo 11 tisíc, myslíte, že hlavně kvůli vaší premiéře?
Tak to já nevím. Já myslím, že jich hodně přišlo na Litvínov, kde je spousta kluků z NHL. Je skvělé, že nejen v Praze, ale všude v republice je takový hlad po hokeji.

Máte za sebou zatím jen dva zápasy v extralize, ale přece jen zkuste srovnat českou a ruskou nejvyšší soutěž.
Extraliga má teď výbornou úroveň, stejně tak i ruská liga. Jsou to podobné soutěže, tam se ale trochu víc brání. I když já jsem toho letos zas tak moc v Rusku neodehrál, takže se srovnáním nemůžu sloužit.

V Ostravě váš útok zařídil čtyři z pěti gólů Slavie. Znamená to, že jste už zase v ideální formě?
Zaplaťpánbůh to takhle dopadlo. Potřeboval jsem se chytit a třeba mi v tom zápas v Ostravě pomůže. Důležitější ovšem je, že jsme za stavu dva tři zabrali a znovu otočili utkání v náš prospěch.

Sehrávání se Slováky Pálffym a Stümpelem probíhá tedy bez problémů?
Já ani moc velké potíže nečekal. Jsou to super hráči a navíc se už známe z Los Angeles, kde jsme spolu odehráli asi čtyři zápasy. Teď abychom v tom dál pokračovali.

Igor Bruzl, Michal Osoba, Právo

  0:1 Vítkovice - Třinec 0:1   26. min
20190917T17:30:00+0200
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice
Třinec

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..