Znojmo vítěznou domácí sérii Slavie neukončilo

Ani v pátém domácím zápase probíhajícího ročníku extraligy neodešli hokejisté Slavie poraženi. V úterní dohrávce 8. kola si na ledě pražského celku vylámali zuby znojemští Orli, kteří i přes lepší začátek nakonec prohráli 2:4. Vítěznou branku slávistů vstřelil v 56. minutě Milan Antoš, výsledek v závěru potvrdil David Hruška.

Jan Novák ze Slavie (vlevo) napadá znojemského Patrika Eliáše.

V opatrném začátku byli aktivnější hosté, ale do šance se dostali až v šesté minutě. Po Eliášově přiťuknutí však vystřelil Rachůnek vysoko a po další přihrávce posily z New Jersey trefil Havlát jen Fraňkovy betony. Slavia zahrozila pořádně až ve 14. minutě, kdy nechala znojemská obrana úplně volného Pálffyho, který v samostatném nájezdu zamířil do horní tyčky.

Skóre se měnilo až v 27. minutě. Po Havlátově přihrávce potrestal Supovo vyloučení Pardavý. Slavia srovnala krok v 33. minutě, kdy Martinec uvolnil Dudu, jenž dorážel do prázdné branky.

V úvodu závěrečné části vyzkoušel Vokouna po Pálffyho akci Vlasák, ale další minuty patřily Znojmu. Závar Barusova útoku ještě brankou neskončil, ale v 48. minutě již bylo vyrovnáno.

Eratova formace s Havlátem a Eliášem na křídlech pak svůj tlak ve vedení neproměnila, naopak v 56. minutě Slavia strhla díky Antošově gólu vedení opět na svou stranu. Náskok ještě zvýšil 87 sekund před koncem vleže Hruška. Závěrečná power-play Znojma na výsledku nic nezměnila, přestože šance byly na obou stranách.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Bylo to zajímavé utkání s šancemi na obou stranách. My jsme zvládli závěr díky většímu důrazu v předbrankovém prostoru."

Leoš Zajíc, trenér Znojma: "Nepodali jsme špatný výkon, ale nemůžeme vyhrávat, když děláme takové hrubé chyby. Naše zápasy mají v poslední době bohužel stejný vývoj."

Slavia - Znojmo 4:2
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:1. Branky a nahrávky: 33. Sup (P. Martinec), 38. Graňák (Vašíček), 56. Antoš (Graňák), 59. D. Hruška - 27. Pardavý (Havlát, R. Erat), 48. Uram (Pucher, Vorel). Rozhodčí: Trombík - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4, navíc Eliáš (Znojmo) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 9013.
Slavia: Franěk - Kadlec, Graňák, J. Novák, Kolařík, Žabka, Klouček, Pojkar - Pálffy, Stümpel, Vlasák - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Duda, P. Martinec, Sup - M. Kopecký, Sobotka, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Znojmo: Vokoun - Toman, Bičánek, Mojžíš, K. Rachůnek, Benák, Křetínský - Pucher, Vorel, Uram - Havlát, R. Erat, Eliáš (37.- 46. Plášek) - Pardavý, Barus, Ondřej. Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.