Třinec se po výhře nad Vítkovicemi vřítil do semifimále

OSTRAVA

Hokejisté Třince využili hned první čtvrtfinálový "mečbol" a dnešní výhrou 6:2 ve Vítkovicích si zajistili postup do semifinále extraligy. Oceláři vybudovali základy svého rozhodujícího vítězství už v první třetině. V ní sice Hubáčkovým gólem už po 67 sekundách prohrávali, ale třemi brankami vývoj utkání dokonale zvrátili.

Odhodlání a reálná naděje na úspěch domácím vydržely jen necelých dvacet minut. Hubáček sice nenápadnou střelou zpoza obránce po 213 minutách prolomil Lakosilovu neprůstřelnost, ale v euforii Vítkovice vydržely jen 21 sekund. Přečíslení zblízka rychle zakončil Marek.

Ostravany srazily chyby v obraně. V závěru první části hosté nasadili k rozhodujícímu trháku. Pavelek potvrdil pověst autora důležitých gólů a ranou po ledě prostřelil Trvaje podruhé. Pak se mezi vítkovickými beky protáhl ještě Král a blafákem zasunul puk za Trvajova záda.

Na kluzišti tentokrát triumfovali třinečtí bruslaři

Nebýt Trvaje, mohl náskok Ocelářů v druhé části rapidně vzrůst. Přes zkoprnělé obránce se na Trvaje hosté třikrát řítili v sólovém nájezdu. Vítkovický gólman při výpadech Pletky, Štefanky a Skořepy chyby spoluhráčů ještě napravil, ale proti kombinaci Krále se Zadinou byl bezmocný: třinecký útočník střílel z bezprostřední blízkosti pod horní tyčku odkryté branky.

Domácí se už marně pokoušeli o zázrak. Jejich úsilí rychle přecházelo ve zmar a hosté si v závěru mohli naplno vychutnat oslavy. Vítkovice jim už jen stínovaly. Postup proto ozdobili svými góly ještě Skořepa a Martynek.

VÍTKOVICE vs TŘINEC 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)