Třinec zdolal Spartu až v prodloužení

TŘINEC

Hokejisté Třince udělali další krok k úniku z extraligového suterénu. Nedělní vítězství z Jihlavy v pátek Oceláři potvrdili i triumfem nad pražskou Spartou, kterou gólem Bordowského ze 3. minuty prodloužení přemohli 2:1.

Bez nemocného útočníka Bonka si Třinec dával hlavně pozor na soupeřovy brejky, přesto ale několika chybami ve středním pásmu Spartu přece vybídl ke zteči v přečíslení. Pražanům však skřípala finální fáze, a tak největší šancí byla Markova dělovka v přesilovce, která zazvonila o Lakosilovu tyčku. I domácí se po opatrném začátku nechali strhnout do víru hry a před Břízou bylo hlavně v závěru prvního dějství živo. Brankář Sparty sice musel pochytal několik nebezpečných ran, žádná z nich však nebyla příliš nebezpečná.

V rušném duelu vydržel bezgólový stav do 32. minuty, kdy Bříza vyrazil střelu Bordowského jen před dojíždějícího Martynka, který napnul síť pod horní tyčkou. Vydřený náskok domácí však za jedenáct sekund vinou špatné koncentrace ztratili. Nastřelený puk dojel Nedvěd a přesnou střelou bez přípravy utišil třineckou radost na tribunách.

Třinec pak zamkl soupeře na 45 sekund ve dvojnásobné přesile do svého útočného pásma, ale domácí nedostali puk do branky z žádné z nadějných palebných pozic. Vyloučený Výborný naopak okamžitě po návratu zůstal sám před Lakosilem, ten se však proti jeho švihu vyznamenal lapačkou.

Důkaz letošní střelecké impotence Ocelářů předložil ve 48. minutě Král, který zblízka minul. Pražané sahali v závěru po třech bodech, ale Hlaváčův bekhend v cestě za brankovou čáru vykopl Všetečka. Pět minut před koncem nejvíce zazářil Lakosil, když zmařil Pilařův sólový nájezd. A tak zápas skončil až v prodloužení. Nastavený čas uťal po 129 vteřinách Bordowski, který profitoval z ideálního Martynkova pasu a Třinci zařídil bod navíc.

Třinec - Sparta Praha 2:1P (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Martynek (Bordowski), 63. Bordowski (Martynek) - 33. P. Nedvěd. Rozhodčí: Florián - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4693.
Třinec: Lakosil - M. Rozsíval, Čakajík (41. Chvátal), Hunkes, J. Malinský, Všetečka, Mezei - Bordowski, Polanský, Vítek - Martynek, R. Král, Pletka - Kucharczyk, Skořepa, Pavelek - Melenovský, Hašek, Peterek. Trenéři: Marek a Mach.
Sparta: Bříza - Dobroň (21. Schnábel), Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, L. Procházka, Richter - Ton, Marek, Chabada - Olesz, Dragoun, Kašpařík - Kratěna, Broš, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.