Tipsport extraliga

Znojemská mizérie pokračuje

15. října 2004 20:30 - ZNOJMO

Znojmo s posilami Havlátem a Eliášem nepřerušilo sérii nezdarů a potřetí v řadě prohrálo. Domácí se od začátku tlačili před Dubu, ale plzeňský brankář vychytal šance Havlátovi, Uramovi i Pucherovi. V závěru úvodní třetiny se jim nevydařila ani dvouminutová přesilovka v pěti proti třem.

Na začátku prostřední části dokonce Znojmo po chybě v obraně inkasovalo. Duba pak ale zaváhal při střelách Havláta i Puchera a Jihomoravané rázem vedli.

Jenže stačila chvilka nepozornosti a Pospíšil dělovkou bez přípravy vyrovnal. V poslední dvacetiminutovce zahodili tutovky znojemští Pucher a Havlát, ale z brejku se naopak trefil na druhé straně kuriózně od zadního mantinelu Adamský.

Tři body Plzni definitivně zajistil devět minut před koncem Kracík.

Leoš Zajíc, trenér Znojma: "Kluci dřeli, ale opět se nám nedařilo střelecky. Tlak cítím, ale dokud jsem u mužstva, budu se snažit ze všech sil pracovat na zlepšení."

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Vyhovuje nám hrát venku, kde můžeme čekat na chyby soupeře."

Znojmo - Plzeň 3:5
Třetiny: 0:0, 2:2, 1:3. Branky a nahrávky: 29. Havlát (Pardavý, Kucharčík), 33. Pucher, 59. Plášek (Toman, Křetínský) - 24. Havelka (Kraft, Důras), 35. D. Pospíšil (M. Straka, Adamský), 49. Adamský, 51. Kracík (Cibák, Výtisk), 59. M. Straka (Adamský, Nedoma). Rozhodčí: Nečas - Kareš, Bláha. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 4674.
Znojmo: Vokoun - Bičánek, Benák, K. Rachůnek, Toman, Křetínský, Mojžíš - Pucher, Vorel, Uram - Havlát, R. Erat, Eliáš - Pardavý, Kucharčík, Ondřej (41. Plášek). Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - F. Mrázek, J. Straka, Andrašovský - Cibák, Kracík, Matějovský - Adamský, Michal Straka, D. Pospíšil - Havelka, Kraft, Důras. Trenéři: Přerost a J. Kučera.