Jágr s T. Kaberlem zničili Pardubice

KLADNO

Hokejisté Kladna i Pardubic se postarali ve 13. kole extraligy o výborný hokej plný zvratů. Z vítězství se nakonec radovali domácí Středočeši, protože v novém útoku s Paterou a M. Procházkou úřadoval čaroděj Jágr. Právě on zahájil přestřelku, když si v přesilovce elegantním blafákem vychutnal brankáře Lašáka.

Hosté však odpověděli rychle. V početní výhodě se trefil Hemský a o 15 vteřin později otočil skóre Bulis. Pardubická smeč Středočechy nesrazila a ještě do přestávky křížným švihem znovu Jágr a pohotově Horna naklonili stav ve prospěch Kladna.

Vysoké tempo nepolevilo a ve druhé třetině důraznější a střelecky aktivnější hosté srovnali. Puk odražený od tyčky po Havířově ráně doklepl Hejduk a tentýž hráč o chvíli později zazvonil o konstrukci Orctovy branky.

Jenže Kladno má famózního Jágra, a ten se představil i v roli gólového asistenta. Nejprve oplatil předchozí dvě gólové přihrávky T. Kaberlemu a vybídl ho ke čtvrté kladenské trefě.

Ve třetí třetině pak hvězda z NY Rangers naservírovala zadovkou puk Ševcovi na pátou branku, která rozhodla o první prohře Pardubic pod vedením trenéra Martince po pěti vítězných zápasech.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Klíčem k vítězství byla čtvrtá branka na konci druhé třetiny. Paterova pětka se osvědčila, zejména Jágr s T. Kaberlem byli vynikající."

Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Soustředili jsme se na Jágra, jenže jsme propadli. Nechali jsme se unést jeho hrou."

Kladno - Pardubice 5:3
Třetiny: 3:2, 1:1, 1:0. Branky a nahrávky: 10. Jágr (T. Kaberle), 18. Jágr (T. Kaberle), 19. Horna (Kysela), 40. T. Kaberle (Jágr, Patera), 48. Ševc (Jágr) - 16. A. Hemský (Mudroch), 16. Bulis (Mikeska), 35. Hejduk (Havíř). Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 5399.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Kasík, Zeman, Špelda - Jágr, Patera, Martin Procházka - Martin Frolík, Gradoň, Hrdina - Kysela, Zajíc, Horna - Michael Frolík, Kalla, Klimt. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Havíř - A. Hemský, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Tvrdík, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec a Šejba.