Jihlava klesla po prohře ve Vsetíně na dno tabulky

VSETÍN

Zápas zcela odpovídal postavení obou celků na chvostu tabulky. Hrálo se bez nasazení a kombinace vázla. Hosté si v první třetině zahráli čtyřminutovou přesilovku, během níž na Žigárdyho nevystřelili. Valaši skóre otevřeli 55 před sirénou, to když Somík tečoval Kleslovo nahození.

Do druhé části pak domácí vletěli jako blesk. Během 150 vteřin vstřelili tři góly a dostali se do sedla.

Při vyloučení Gřegořka se ke slovu dostali i hosté, ale dál pokračovali v nepřesvědčivém výkonu a Vsetín vývoj kontroloval.

Svou šanci dotáhl do konce až Bakus, ale vzápětí Kowalczyk kontroval a Vsetín protrhl sérii devíti utkání bez výhry.

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Hráli jsme pod tlakem toho, že Jihlava neměla co ztratit. Je to  jen dílčí úspěch a čeká nás ještě hodně práce."

Petr Fiala, trenér Jihlavy: "O výsledku rozhodly vlastně čtyři minuty. Pro nás je to příliš kruté, ale věřím, že se s posledním místem tabulky ještě popereme."

Vsetín - Dukla Jihlava 5:2
Třetiny: 1:0, 3:1, 1:1. Branky a nahrávky: 20. Somík (Klesla), 21. Veselý (Jaškin), 22. Demel (Němec), 24. Pavliš (Zadina), 59. Kowalczyk (Demel) - 27. P. Altrichter (A. Padělek), 58. Bakus (Rytnauer). Rozhodčí: Turčan - Český, Kostka. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 2910.
Vsetín: Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, Gřegořek, Kowalczyk, Klesla, Němec - Veselý, Vlach, Somík - Zadina, Pavliš, Pištek - Kovář, Vak, Demel - Dubec, R. Hruška, Selingr. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Kuchyňa, Zajac - Čachotský, Bakus, Rytnauer - P. Altrichter, A. Padělek, Vostřák - Mareš, Vala, Šmarda - V. Polák, Jantovský. Trenéři: Vlk a Fiala.