Balaštíkův hattrick zničil Pardubice

ZLÍN

Ani ve dvanáctém utkání za sebou nepoznali hokejisté Hamé Zlín hořkost porážky. V sobotní předehrávce 14. kola porazili na domácím ledě Pardubice 3:2.Největší zásluhu na výhře úřadujících českým mistrů měl kanonýr Jaroslav Balaštík, který se postaral o všechny střelecké úspěchy svého týmu.

Oba celky nastoupily hodně aktivně a v první třetině nabídly divákům vynikající podívanou. V úvodu byli nebezpečnější hosté a brankář Murín musel častěji odolávat nepříjemným atakům. Nejprve zneškodnil Bulisovu střelu a uspěl i při Blažkově dělovce.

Zlínští kontrovali vzápětí, kdy pronikl do útočného pásma obránce Galvas, ale z úhlu vypálil jen nad branku. Gólem neskončila ani kombinace Čajánka s Eratem, kterou zakončil Tesařík. V desáté minutě bylo rušno na druhé straně, do přečíslení se dostala  dvojice Dopita - Blažek, hostující kapitán Dopita však proti Murínovi neuspěl.

Zlínský gólman kapituloval až za chvíli z hole Mikesky. Po jeho zásahu se domácí hráči hodně zlobili kvůli postavení Bulise v brankovišti, ale sudí Minář gól uznal. Odpověď přišla v 15. minutě. Devět vteřin po návratu z trestné lavice překvapil Lašáka přízemní ránou Balaštík, v té době si odpykával dvouminutový trest Novotný.

Východočeši mohli na začátku druhé třetiny jít opět do vedení, jenže Hemský při nájezdu na Murína nedal. Poté před pardubickou brankou nebezpečně tečoval Noskův pokus Okál. Ve 26. minutě podruhé v zápase prokázal střelecké kvality Balaštík. Nejlepší kanonýr minulé sezony na modré čáře převzal puk a střelou zápěstím nedal Lašákovi šanci. Hostům ani druhá inkasovaná branka nevzala elán a Koukal měl velkou možnost vyrovnat, ale Murín byl opět proti.

Pardubice se ve druhém dějství přece jen dočkaly vyrovnání. Po Mikeskově vyhraném vhazování se nechytatelně trefil obránce Novotný. Gól oslavil nesportovním způsobem a od rozhodčího Mináře vyfasoval osobní trest.

Ve třetí části se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu. Po Noskově střele už domácí zvedali ruce nad hlavu, ale puk skončil na tyči. Ve 45. minutě propásl šanci Sýkora, jehož slabý pokus po samostatném nájezdu Murín bez potíží kryl. Rozuzlení dramatického duelu přinesla 56. minuta, kdy po Eratově vynikající individuální akci zkompletoval hattrick Balaštík.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Diváci viděli nadprůměrné utkání ve vysokém tempu. Přestože oba celky včera hrály a absolvovaly náročné cestování, bylo se na co dívat. V koncovkách si věříme, v této sezoně jsme ji ještě ani jednou neprohráli. I tentokrát jsme byli díky střelecky disponovanému Balaštíkovi šťastnější."

Vladimír Martinec (Pardubice): "Z naší strany to byl nervózní zápas, který však měl špičkovou kvalitu. Vzhledem k průběhu utkání a šancím, které si oba celky vytvořily, jsme si zasloužili minimálně bod."

Hamé Zlín - Moeller Pardubice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Balaštík (Okál), 26. Balaštík (M. Erat, Zubíček), 56. Balaštík (M. Erat, Leška) - 10. Mikeska (Bulis), 36. Novotný (Mikeska). Rozhodčí: Minář - Lederer, Gebauer.
Vyloučení: 8:7, navíc Mikeska, A. Novotný (oba Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5834.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Barynka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Ambruz. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, A. Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava - Hemský, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec, Šejba.