Slavia se proti Jihlavě prosadila až ve třetí třetině

Slávisté až v poslední třetině našli recept na těsné bránění soupeře, který však v útoku působil hodně neškodně. Franěk tak s přehledem už podruhé za sebou udržel čisté konto, když nejlepší zákrok měl už v první části proti Bakusovi.

Domácí k očekávanému tříbodovému zisku nasměroval Žabkův gól po Vlasákově akci, který ve 46. minutě znamenal využití přesilovky za Buzkův faul a o chvíli později Kopeckého trefa byla pojistkou prodloužení vítězné série Pražanů v Sazka Areně, kde sedm vteřin před koncem uzavřel skóre Vlasák.

Domácí, kteří nastoupili už bez Pálffyho, se dlouho dostávali k vážnějšímu ohrožení jihlavské branky jen v přesilovkách, jenže Stümpel, Vlasák ani Vašíček v nich nepředvedli důrazné zakončení a po Kadlecově dělovce na konci druhé třetině zazvonila pouze tyčka.

Nováček z Jihlavy měl v hledišti hodně příznivců a předváděl soustředěnou obranu, snažil se slávisty napadat už ve středním pásmu a dovoloval jim minimum přečíslení. Navíc v brance Dukly víc než dvě třetiny čaroval ze Slavie půjčený Hronek, jenž pochytal přes třicet střel. Jihlavskému mužstvu ale nakonec zlomily vaz únava i vlastní chyby, domácí se vyplatila útočná trpělivost.

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Jihlavští hráli v úvodu utkání velmi dobře zejména v obraně, my jsme se naopak rozjížděli pomaleji. S přibývajícími minutami jsme se ale naše hra zlepšila, byli jsme důraznější a nakonec zaslouženě vyhráli. Jsme rádi, že jsme utkání zvládli."

Petr Fiala (Jihlava): "Přes postavení obou mužstev v tabulce jsme nechtěli v Praze hodně inkasovat a dvě třetiny jsme nejen bojovali, ale především skutečně dobře bránili. Škoda, že jsme neměli rychlejší přechod do útoku, to bychom mohli domácí ještě více potrápit. První gól nás ale srazil a druhý už utkání v podstatě rozhodl. Nebodovali jsme, ale kluci si odehráli svoje."

Slavia Praha - Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 46. Žabka (Vlasák, Graňák), 50. M. Kopecký (R. Dlouhý), 60. Vlasák (P. Kadlec). Rozhodčí: Husička - Čech, Machálek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4871.
Slavia Praha: Franěk - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, Graňák, Žabka, Klouček, D. Pojkar - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Vlasák, Stümpel, Tomica - Duda, P. Martinec, Sup - M. Kopecký, Sobotka, R. Dlouhý - Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Jihlava: Hronek - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Devečka, Malena, Zajac, Kuchyňa - Vostřák, Bakus, Rytnauer - Čachotský, A. Padělek, P. Altrichter - Mareš, Vala, Šmarda - Jantovský, V. Polák. Trenéři: Vlk, Fiala.