Litvínov doma znovu jen remizoval

Litvínovští hokejisté se podruhé v řadě museli na domácím ledě spokojit s hubenou remízou 1:1, když se po pátečním duelu s Vítkovicemi stejným poměrem rozešli i po urputné bitvě v neděli s Plzní. Góly padly na začátku utkání a v závěru řádné hrací doby, kdy hrozící porážku Chemopetrolu odvrátil Reichel.

Hosté předvedli raketový úvod, už po třiceti sekundách překonal Jarinu střelou od modré čáry F. Mrázek. Severočeši postupně přebírali aktivitu, ale naráželi na dobře organizovanou soupeřovu obranu i bezchybného gólmana Dubu.

Ve druhé části chyběl Plzni jen krůček ke zvýšení náskoku, ve 26. minutě obránce Jindřich trefil tyčku branky, v níž stál pouze obránce Skuhrovec. Poté zápas ztratil na plynulosti vinou série vyloučených, takže se takřka neustále bojovalo při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě.

Když už se zdálo, že Litvínov vyjde střelecky naprázdno, pozvedl jeho prapor neúnavný Reichel. Čtyři minuty před koncem třetí dvacetiminutovky. Při vlastním oslabení po Kůrkově přihrávce oklamal bránící hráče a vyrovnal. V prodloužení se už na výsledku nic nezměnilo.

Vladimír Jeřábek, asistent trenéra Litvínova: "Nešťastný úvod nás zaskočil. Přesto jsme dřeli naplno a dělba bodů je nakonec spravedlivá."

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Škoda, že jsme vedení neudrželi až do konce třetí třetiny. Vzhledem k příznivému vývoji je pro nás výsledek určitým zklamáním. Pomýšleli jsme totiž na tři body."

Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 1:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) po prodl.
Branky a nahrávky: 1. Mrázek (Andrašovský) - 56. Reichel (Kůrka). Rozhodčí: Bulanov - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc M. Havel 10 min. Bez využití. V oslbení: 1:0. Diváci: 5150.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Bombic, Klobouček - L. Havel, Reichel, Ručinský - Trávníček, Kubinčák, Balázs - V. Hübl, Branda, Gombár - Kůrka, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Mrázek, J. Straka, Andrašovský - Cibák, Kracík, Matějovský - Adamský, Michal Straka, D. Pospíšil - Havelka, Kraft, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.