Liberec sparťanskou tvrz nedobyl

Sparta si stále drží domácí neporazitelnost, když nedělní duel s Libercem stihla prakticky rozhodnout třemi góly v první třetině, přičemž už v 17. minutě vyhnala do šatny hostujícího gólmana Hniličku.

Severočeši přijeli na sparťanský led znovu po třech týdnech, ale v úvodu byl místo vyrovnaného boje k vidění výhradně ofenzivní kolotoč zámořských posil hostitelů, když zejména Výborný vymýšlel v útočném pásmu skvělé kličky a na konto si připsal gól a dvě asistence.

Dvě třetiny ofenzivně neinvenční Liberec pak přece jen překonal Břízu ve dvou přesilovkách za fauly Pilařa a Kašpaříka a zápas druhého týmu se čtvrtým dostal v poslední části větší náboj. Sparta si ale výhru zkušeně pohlídala.

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Utkání jsme rozhodli už v první třetině, a pak jsme výsledek jen hlídali."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Hráli jsme strašně bojácně, zejména v úvodu to byl prachbídný výkon. Tak špatnou hru od našich hráčů nepamatuji."

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. D. Výborný (Hlaváč), 12. P. Nedvěd (D. Výborný, Marek), 17. Broš, 38. Chabada (Marek, D. Výborný) - 38. Nedorost (Čermák, Tomajko), 46. Plodek (V. Novák, S. Procházka). Rozhodčí: Bolina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 4122.
Sparta: Bříza - Dobroň, J. Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, L. Procházka, Richter, Schnábel - Ton, Marek, Chabada - Hlaváč, P. Nedvěd, D. Výborný - Kratěna, Broš, Olesz - Netík, Kašpařík, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Liberec: Hnilička (17. Falta) - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík, od 30. navíc Krstev, od 41. Jareš - Čermák, Vaic, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - R. Vrbata, Nedorost, P. Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.