HOKEJ: Zlín vyhrál v Třinci na nájezdy a vynutil si pátý zápas

Třinecký mistr si na domácím ledě nedokázal zajistit postup do čtvrfinále play off hokejové extraligy. Se Zlínem hrál totiž ve čtvrtém utkání i po prodloužení nerozhodně 1:1, takže nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich se trefil jako jediný zlínský Köhler, takže série bude pokračovat v úterý ve Zlíně.

Radim Tesařík ze Zlína (vlevo) a Radek Bonk z Třince

Zlín se poučil ze sobotní prohry, hrál velice disciplinovaně a dokázal s domácím Třincem držet po celé utkání krok. Rozhodnutí nepřinesla ani základní hrací doba, ba ani prodloužení, takže došlo na samostatné nájezdy. V nich se jako jediný trefil zlínský Köhler, jenž měl v neděli velký den. Nejprve vyrovnal vedení domácích, v nájezdech rozhodl o tom, že souboj na moravském poli pokračuje v úterý zase ve Zlíně.

Druhým kolem pokračovaly boje ve skupině o udržení. Slavia napravila domácí selhání s Litvínovem a vyhrála na ledě Karlových Varů 3:1. Poslední Mladá Boleslav po většinu zápasu s Litvínovem prohrávala, ale ve 45. minutě vyrovnal Vrbata a za další dvě minuty vstřelil vítězný  gól Středočechů Podkonický.

Ml. Boleslav - Litvínov 4:3on-line
Branky: 7. Tomas, 39. Mozík, 45. Vrbata, 47. Podkonický - 10. Trávníček, 12. Jenáček, 44. Kousalík.
Karlovy Vary - Slavia 1:3on-line
Branky: 11. Rohan - 8. Pospíšil, 10. Micka.