Rubriky:

Tipsport extraliga

Vydarený si za faul na Klimentu nezahraje tři zápasy

11. března 2012 11:50 - Praha

Českobudějovický obránce René Vydarený dostal od disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje za faul na libereckého útočníka Tomáše Klimentu v pátečním druhém čtvrtfinálovém utkání trest na tři zápasy. Slovenský zadák bude moci nastoupit nejdříve v eventuálním šestém utkání série, která je nyní vyrovnaná 1:1 na zápasy, či v případě postupu Mountfieldu do semifinále.

 

Radek Petrášek, ČTK

Vydarený fauloval Klimentu v poslední minutě úvodní třetiny kolenem na útočné modré čáře a od sudích Martina Homoly a Vladimíra Šindlera inkasoval trest na dvě minuty. Disciplinární komise podle tiskové zprávy zařadila zákrok do kategorie pokus o úmyslné zranění.

Disciplinárka se v sobotu ve zkráceném řízení zabývala i dalšími dvěma fauly. Spoluhráč Vydareného Milan Gulaš ve stejném utkání ve 14. minutě dostal trest na pět minut a do konce zápasu za vražení na mantinel Michala Bulíře, což byl podle disciplinární komise dostatečný trest.

Z podnětu Vítkovic posuzovala disciplinárka souboj pardubického obránce Davida Havíře s útočníkem Janem Káňou v pátečním druhém čtvrtfinále, který sudí Martin Fraňo a Antonín Jeřábek nechali bez trestu. Disciplinární komise také neshledala důvody pro Havířovo potrestání.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..