Rubriky:

Tipsport extraliga

Třinec vypsal výběrové řízení na výstavbu hokejové haly

13. března 2012 16:55 - TŘINEC

Projekt výstavby nové hokejové haly v Třinci se přiblížil realizaci. Zadavatel projektu, kterým je loňský mistr extraligy HC Oceláři Třinec, vypsal začátkem března výběrové řízení na zhotovitele. Rozpočet zakázky činí 700 milionů korun.

 

www.hcwerk.cz

Stavba nové arény s víceúčelovým využitím je ve fázi příprav přibližně tři roky, nyní se posunula do dalšího stádia. Investor ve spolupráci s městem už zahájil přípravu parkovišť a příjezdových cest a zároveň vypsal tendr na zhotovitele, který by měl halu vybudovat. Lhůta pro doručení nabídek je 10. dubna.

"Spousta lidí si neuvědomuje, že proto, abychom získali stavební povolení, jsme museli udělat regulaci potoka Křivec. To byla nultá etapa. První etapou je výstavba parkoviště, která už ve spolupráci s městem probíhá," uvedl na klubovém webu viceprezident Jan Czudek.

Hala, která leží vzdušnou čarou jen pár stovek metrů od zimního stadionu v Třinci, by měla mít kapacitu 5200 diváků. Investor počítá s využitím soukromých i veřejných finančních zdrojů.

"Uděláme vše proto, aby letos vyjely na staveniště první bagry. Tohle nám umožňuje i stavební zákon. Jsme přihlášeni do dotačních zdrojů, které by pokryly část výstavby," uvedl prezident klubu Jan Móder.

Podle dřívějších plánů se uvažovalo, že Třinec by mohl novou Werk Arénu pokřtít už letos, průtahy s vydáním stavebního povolení však proces zpozdily.

Třinecký klub dosud sídlí na zimním stadionu v Lesní ulici, kde je však pouze v nájmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..