Oceláři otočili ve Vsetíně

VSETÍN

Třinec dokázal otočit duel se Vsetínem a odskočit v tabulce svému soupeři na rozdíl pěti bodů. Oceláři zpočátku vsadili na obranu, a tak byl v útočném pásmu vidět víc Vsetín. Ten si dokonce přes minutu zahráli pět proti třem, ale Lakosil chytal v pohodě, v 15. minutě mu proti Vakovi pomohla i tyč.

Před Bieglem se zase ocitl zcela osamocený Král, ale svůj blafák nedotáhl do konce.

Ve druhé části Třinečtí hru otevřeli, domácí obrana pod tlakem chybovala a Biegl měl plno práce. Jako první se ale radovali díky Kovářově bekhendu domácí.

Biegl svůj první zápas po návratu do konce nedochytal, pro zranění ho nahradil Žigárdy a inkasoval hned z první střely. Za chvíli museli střídat gólmana i trenéři hostů, Lakosil se zranil na hlavě a do branky musel junior Holeš.

Ten už neinkasoval, naopak v 55. minutě ujel Vítek a poslal hosty do vedení, které při power-play pečetil Polanský.

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Třinec má výborný útok a podal skvělý výkon. My se herně trápíme."

Pavel Marek, trenér Třince: "Musím mužstvo pochválit. Musím přiznat, že hodně nám pomohlo i to, že Biegl musel opustit branku."

Vsetín - Třinec 1:3
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:3. Branky a nahrávky: 34. Kovář (Vak) - 41. Peterek (Skořepa), 55. Vítek (Polanský), 60. Polanský (Pavelek, Král). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3075.
Vsetín: Biegl (40. Žigardy) - Jaškin, Gřegořek, Kowalczyk, Frolo, Klesla, Němec - Veselý, Vlach, Somík - Zadina, Pavliš, Kovář - Vak, Demel, Dubec. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.
Třinec: Lakosil (48. Holeš) - Hunkes, J. Malinský, Všetečka, Mezei, M. Rozsíval, Chvátal - Skořepa, Bonk, Peterek - Bordowski, Král, Martynek - Vítek, Polanský, Pavelek. Trenéři: Marek a Mach.