Litvínov vedení v Pardubicích neudržel

PARDUBICE

Útočné utkání rozhodli ve svůj prospěch domácí hokejisté z Pardubic větší vůlí po vítězství, když klíčem k úspěchu byl třígólový obrat v zápase. Stínem jinak čistě hraného utkání bylo zranění Dopity v obličeji, po němž v 10. minutě odstoupil.

Po opatrném úvodu se dříve osmělili gólovou trefou hosté, kdy střelu Trávníčka šikovně tečoval Hübl za záda Lašáka. Pardubice obdržený gól vyburcoval k větší aktivitě, ve 14. minutě vstřelili gól, který ale nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti.

Domácí se vyrovnávacího gólu přeci jen dočkali v početní výhodě v 19. minutě, kdy po ideální nahrávce Hejduka skóroval Mikeska. Severočeši gólem do šatny sedm vteřin před úvodní sirénou oplatili domácím využitou přesilovku. Když ve 24. minutě Ručinský po nájezdu zvýšil na dvoubrankové vedení, nevypadalo to s Východočechy růžově.

Nepřesná souhra a nervozita se lepila na pardubické hokejky až do 32. minuty, kdy střela Linharta skončila překvapivě za zády Jariny. Srovnání skóre se zrodilo o tři minuty později po spolupráci krajánků měl přesnou mušku Bulis.

V závěrečné třetině utkání gradovalo, třetí gól domácích dokonale otočil skóre zápasu. Hosté hrající místy až příliš pasivně v sobě již nenašli sílu na vyrovnání, vítězství korunoval Hejduk do opuštěné branky.

Pardubice - Litvínov 5:3
Třetiny: 1:2, 2:1, 2:0. Branky a nahrávky: 19. Mikeska (Hejduk), 32. Linhart (Průcha), 35. Bulis (Hejduk), 44. Lubina (Rolínek, Snopek), 60. Hejduk (Bulis, Lašák) - 11. V. Hübl (Trávníček), 20. Balázs (Ručinský, Reichel), 24. Ručinský (Balázs, Reichel). Rozhodčí: Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 9082.
Pardubice: Lašák - Snopek, Mudroch, Novotný, Pácal, Linhart, Čáslava - Lubina, Dopita, T. Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, Rolínek, Korhoň - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Klobouček - V. Hübl, Reichel, Ručinský - Trávníček, Kubinčák, Balázs - Kůrka, Branda, Gombár - L. Havel, Hreus, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.