Plzeň uťala 'čistou' sérii Slavie

PLZEŇ

Slavia po dvou zápasech bez obdržené branky inkasovala v Plzni hned čtyřikrát. Zejména ve druhé a třetí části se hrál útočný hokej, v němž vynikali hlavně oba brankáři. Rozhodujícím momentem vítězství domácích bylo využití dvou přesilovek.

Úvod přitom Plzeň nezvládla. Na Stümpela ještě gólman Duba vyzrál, o chvíli později ho již Duda překonal. Hosté byli aktivnější, ale v obraně chybovali, domácí toho však nedokázali využít. Teprve po polovině první části srovnal při Dudově vyloučení Michal Straka.

Ve druhé části přišel velký nápor domácích a i prvních pět minut třetí části se hrálo téměř jen před Fraňkem, jenž opět zářil, ale při vyloučení Martince kapituloval po střele Cibáka.

Chyba slávistických obránců na červené znamenala dvoubrankové vedení domácí Plzně. Naděje svitla hostům po využité přesilovce Vašíkem, ale definitivní podobu výsledku dal v poslední vteřině při power-play slávistů domácí kapitán Pospíšil.

Miroslav Přerost, trenér Plzně: "Byl to asi náš nejlepší výkon v sezóně. Šance byly ale na obou stranách."

Jiří Kalous, trenér Slavie: "Ani heroický výkon brankáře Fraňka nezabránil naší prohře. Nedařilo se nám ani proměňovat šance a to bylo rozhodující."

Plzeň - Slavia 4:2
Třetiny: 1:1, 0:0, 3:1. Branky a nahrávky: 12. Michal Straka (J. Straka, Martin Straka), 47. Cibák (D. Pospíšil, Špaček), 51. Andrašovský (J. Straka, Trnka), 60. D. Pospíšil - 2. Duda (Sup), 57. Vašíček (Vlasák, Kadlec). Rozhodčí: Homola - M. Pospíšil, Lipina. Vyloučení: 3:5, navíc Trnka (Plzeň) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5966.
Plzeň: Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, Špaček, od 21. navíc M. Výborný - Martin Straka, J. Straka, Andrašovský - Cibák, Kracík, Matějovský - Adamský, Michal Straka, D. Pospíšil - F. Mrázek, Kraft, Důras. Trenéři: Přerost a Kučera.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Graňák, Žabka, Klouček, Pojkar - D. Hruška, Vašíček, Antoš - Vlasák, Stümpel, Tomica - Duda, P. Martinec, Sup - M. Kopecký, Sobotka, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.