Zlín nespadl z vítězné vlny ani ve Vítkovicích

OSTRAVA

Vítkovice ani s uzdraveným Krayzlem v sestavě nepřerušily zlínskou sérii bez porážky, jež se tak prodloužila už na třináct zápasů. Ostravané ovšem přestali být produktivní, za poslední čtyři zápasy nastříleli jen šest gólů.

V úvodních dvaceti minutách se vyjma šancí vítkovického Varadi a hostujícího Mokrejše nic důležitého neudálo.

Až ve druhé části potrestal Štefankovu chybu Balaštík. Vítkovice pak ani pořádně nevypálili při téměř dvouminutové přesilovce pěti proti třem, ale přesto vyrovnali.

Altrichtra, který nahradil odpočívajícího Murína, překonal dorážkou Irgl a potřetí v řadě se stal jediným střelcem Vítkovic.

Hamé pak proměnilo ve třetí části přesilovku, a protože už Ostravané nebyli nebezpeční ze hry, v početních výhodách ani při závěrečné power play, prohrály Vítkovice doma počtvrté v sezóně.

Ladislav Svozil, trenér Vítkovic: "Zlín dokázal, proč je první. Předčil nás ve využívání šancí."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Oživili jsme hru až stažením čtvrté formace, koncovky zápasů nám teď jdou."

Vítkovice - Zlín 1:2
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Branky a nahrávky: 37. Irgl (Turek) - 28. Balaštík, 43. Leška (M. Hamrlík). Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 5013.
Vítkovice: Prusek - Kubina, Philipp, Seman, Hudec, Pavel Kumstát (22. - 25. Rimmel), Malík - L. Krayzel, Burger, D. Moravec - Irgl, Šimíček, Hubáček - Varaďa, J. Štefanka, Turek - Köhler, Hulva, M. Tomášek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.
Zlín: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Jenáček - Ambruz, Mokrejš, Martin Čech I. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.