Rubriky:

Tipsport extraliga

Majitelé "Prezidenta" se trefovali, indiánští ostrostřelci měli očarovanou branku

15. března 2012 08:52 - Praha

Jednou domácí a jednou hosté. Hokejisté Zlína porazili Plzeň a snížili stav čtvrtfinálové série na 1:2. Indiáni inkasovali jediný gól, ale sami nebyli schopni dát žádný. Sparta vyhrála v Brně 5:2 a vede v sérii 2:1 na utkání. Čtvrtá klání jsou na programu dnes na stejných stadiónech, od 18 hodin vysílá ČT4 souboj sparťanů s Kometou.

 

Igor Šefr, ČTK

Nejdříve domácí porážka, poté těsná výhra v nájezdech. Tak započala Sparta svoji jízdu ve vyřazovacích bojích. Ve středu pěti góly smetla Kometu a ze stavu 0:1 vede 2:1 na zápasy. Vítěz základní části a držitel Prezidentského poháru procitá. Tři góly v rozmezí deseti minut v prostřední části rozhodly a brněnští fanoušci se ve vyprodané hale museli po šedesáti minutách smířit s porážkou.

"Měli jsme hluché momenty, kdy nás přehrávali. Za stavu 1:0 jsme je měli, nechci říct, na lopatě. Měli jsme více ze hry. Zlomovým momentem byl náš druhý neuznaný gól kvůli posunuté bráně," okomentoval na brněnských stránkách duel Jakub Koreis. "Za stavu 1:0 jsme měli za posunutí branky výhodu trestného střílení. To byl podle mě zlomový moment. Pokud chceme Spartu porazit, tak musíme chyby trestat," přidal se kouč Zdeněk Venera.

Sparta vyhrála, přestože to byla ona, která musela dotahovat výsledek. Tak jako ve dvou předešlých utkáních. „Naštěstí jsme ale ve druhé třetině zvládli zápas vyrovnat a otočit. Doma jsme trefovali tyčky nebo dobře zasáhl Trvaj. Teď to tam napadalo, konečně," oddychl si sparťanský obránce Michal Sersen.

Starší Plzeň poznala hru do těla

Zlínští Ševci si přivezli domů dvě porážky z Plzně, třetí jim mohla vydatně nabourat semifinálové plány. Nestalo se, i když o výhře rozhodl jediný gól. Ondřej Veselý se trefil ve 26. minutě. "V Plzni to bylo podle mě ještě trochu víc vyhecované. Hráli jsme hodně do těla a asi to soupeře překvapilo. Přece jen mají starší tým, jsou zkušení a bylo poznat, že jim to moc nesedělo. Snažili jsme se hrát aktivně a nebýt moc zatažení," citoval zlínský web Antonína Honejska.

Straka, Duda, Vlasák, Kratěna, Pletka, Vostřák. Žádný z hostujících hráčů nedokázal překonat brankáře Luboše Horčičku. V předešlých dvou kláních se přitom Indiáni trefili osmkrát.

"Fyzicky na tom ještě nejsem dobře, celou sezónu jsem marodil. Dostal jsem se do dvou šancí, měl jsem minimálně jednu proměnit. Jel jsem dvakrát sám na gólmana, takže spíše šikovnost, dneska jsem byl horší," byl kritický Tomáš Vlasák. Co dnes předvede Plzeň, vstřelí gól? "To se nechte překvapit," nadhodil brankář Adam Svoboda.

lik, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..