Litvínov - Ml. Boleslav 5:4Litvínov obrátil zápas s Mladou Boleslaví a unikl jí na šest bodů

Litvínov

Hokejisté předposledního Litvínova zdolali v 5. kole skupiny o udržení v extralize po obratu poslední Mladou Boleslav 5:4 a uniklí jí už na rozdíl šesti bodů. Hosté sice vedli 3:1 i 4:2, ale Severočeši díky třem gólům v závěrečné části slavili důležité vítězství v boji o únik baráži.

Hokejisté Litvínova se radují z gólu.

V úvodní desetiminutovce se kvůli vyloučením prakticky nehrálo v plném počtu hráčů na ledě. Po trestech domácích Frolíka a Stříteského se naskytla Mladé Boleslavi na 102 vteřin přesilovka pěti proti třem, ale po 61 sekundách se hrálo po seknutí Tomase gólmana Volkeho jen ve čtyřech proti třem. Pak šel pykat opět Tomas, ale hosté také odolali.

Stejně tak se ubránili domácí při Kousalíkově trestu, ale Trávníčkův faul už v desáté minutě potrestal Tomas, který se z levého kruhu trefil přesně do levého horního rohu. Vyrovnat mohl v 15. minutě také v přesilovce Jenáček, ale sám před Jaroslavem Hüblem neuspěl. Domácí se radovali 49 sekund před koncem třetiny, kdy skóroval ránou od modré čáry Brejčák.

Po 83 vteřinách druhého dějství opět získali náskok aktivnější hosté. Vrbata ležícího Volkeho sice nedokázal překonat, ale odražený puk poslal do odkryté branky Nouza. Hosté nadále hrozili, domácí ale mohli smazat ztrátu ve 33. minutě, jenže Hujsa Jaroslava Hübla nepřekonal. Ve 36. minutě tak naopak zvýšil při Kousalíkově vyloučení Balaštík, který nejdříve orazítkoval levou tyč, ale napodruhé už odkrytou branku trefil.

Severočeši odpověděli hned za půl minuty, kdy se prosadili při Beňovičově vyloučení. Černoškovu ránu od modré čáry tečoval za záda exlitvínovského Jaroslava Hübla Lukeš. Jenže ve 39. minutě dostal prostor Balaštík, který přesnou ránou upravil na 4:2.

Litvínov zareagoval ve třetí třetině aktivitou, Viktor Hübl ještě neuspěl, ale v 46. minutě při Baldwinově trestu už prostřelil mladoboleslavského gólmana střelou za levým kruhem Lukeš. Za 43 vteřin bylo vyrovnáno, když Brejčákovu střelu od modré čáry tečoval Jenáček. Obrat dokonala Verva v 55. minutě, kdy Jaroslav Hübl ještě vyrazil Černoškovu střelu, ale na Kubátovu ránu už nestačil.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 5. kolo:
HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Brejčák, 37. F. Lukeš (Černošek, Černý), 46. F. Lukeš (Černošek, Ručinský), 47. Jenáček (Brejčák, Gerhát), 55. Kubát (Černošek) - 10. Tomas (Čutta, D. Výborný), 22. Nouza (Vrbata), 36. Balaštík (D. Výborný, Mozík), 38. Balaštík (Beňovič). Rozhodčí: Kalivoda, Šír - Jindra, Kostka. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 2865.
Litvínov: Volke - Stříteský, Kubát, Černošek, Jareš, Brejčák, Kousalík, Skuhrovec - Černý, V. Hübl, F. Lukeš - Trávníček, Jenáček, Ručinský - Frolík, Hujsa, Kubinčák - Gerhát, Majdan. Trenéři: V. Jeřábek a V. Lukeš.
Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Mozík, Beňovič, Žabka, Rýgl, Hay, Čutta - Stieler, D. Výborný, Tomas - Balaštík, Podkonický, Goertzen - Nouza, Vrbata, Mikulík - Pabiška, Bahenský. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.