Rubriky:

Tipsport extraliga

Trličíka vyřazení bolí, ale se sezónou je spokojený

21. března 2012 16:48 - Pardubice

Hokejisté Vítkovic se po dvou stříbrných medailích z minulých dvou let tentokrát rozloučili se sezonou ve čtvrtfinále, ale trenér Ostravanů Mojmír Trličík hodnotí vystoupení svého týmu pozitivně. Podle něj bude úterní ztracený sedmý zápas v závěru ještě dlouho bolet, ale je pyšný na tým, že přes odchody opor Petra Vrány a Rudolfa Huny a problémy s marodkou byl krůček od třetího postupu do semifinále za sebou.

 

Petr Sznapka, ČTK

Vítkovice v úterý v Pardubicích čtyřikrát vedly, ale o postup přišly 31 vteřin před koncem po gólu Martina Barteka a pak i rozhodující trefě Daniela Rákose v 55. sekundě nastavení. Prohrály 4:5. "Bolí to. Každý si to prožije individuálně. Teď těžko říct, jak dlouho se to bude honit v hlavě. Mě to nebude štvát, ale já to beru, že je to sport a k tomu patří takové prohry i takové výhry. V poslední vteřině, v power play...," řekl Trličík pro ČTK a hokej.cz.

Loni ve své první sezoně v pozici hlavního kouče v extralize, když tým převzal po reprezentačním kouči Aloisu Hadamczikovi, dokázal obhájit pozici vicemistra. "Pro mě osobně to byl v téhle pozici první sedmý zápas. Beru to jako vysokou školu hokeje," prohlásil trenér, který už takovou bitvu absolvoval v roli Hadamczikova asistenta před 11 lety, kdy byly také v Pardubicích a rovněž ve čtvrtfinále úspěšné Vítkovice po výsledku 4:3.

Vítkovice postrádaly zraněné beky Marka Malíka, Denise Reháka a Pavla Trnka a nakonec i Ctirada Ovčačíka, v útoku pak Radima Hrušku. "Na to, v jaké sestavě jsme byli, jsme si říkali, že je úspěch, že jsme to vůbec k sedmému zápasu do Pardubic dotáhli. Navíc kvalita Pardubic je nesporná. Skončily třetí a to měly v sezoně spoustu zraněných hráčů," doplnil Trličík, který byl jako asistent Hadamczika i při bronzu na olympijských hrách v Turíně v roce 2006, působil s ním i u reprezentační dvacítky i na třech mistrovstvích světa a pak i na dalším po boku Vladimíra Bednáře.

Šesté místo byl úspěch

Vítkovice měly v základní části mimo hru nějakou dobu také kanonýra Viktora Ujčíka či beka Karola Slobodu. "Skončili jsme v základní části šestí a pro mužstvo to byl velký úspěch," řekl Trličík, který před play off prodloužil s Vítkovicemi o dva roky smlouvu. Kontrakty mají všechny opory týmu s výjimkou Ujčíka, který bude přemýšlet o pokračování v kariéře.

Trličík ale ví, že je tým potřeba posílit v útoku. "Od srpna od přípravy víme, a sezona i ten sedmý zápas to prokázaly, že máme málo produktivních hráčů. V sezoně jsme hráli spoustu zápasů na jednu produktivní lajnu, občas se někdo přidal. Nám se rozpadly dvě absolutně produktivní lajny, v té třetí třeba ještě loni hrával Viktor (Ujčík), který tam zajišťoval góly," prohlásil kouč.

Podle něj je v extralize velká konkurence a je nutné tým posílit. "Na jednu lajnu při té vyrovnanosti, která se dá očekávat i příští rok, to těžko půjde. Potřebujeme produktivní, bruslící hráče do toho našeho hokeje, ten chceme i nadále praktikovat. To znamená agresivní bruslení a napadání, tam se budeme snažit, abychom získali takové hráče," podotkl Trličík s tím, že na jména je brzy. "Představu a typy jsem měl v celém průběhu sezony, ale ta ještě běží, hráči jsou pod končícímu smlouvami a ještě hrajou."

Burger do Kladna nejde, zůstává ve Vítkovicích

Klíčové podle Trličíka je, že v klubu setrval Burger. "To je velmi důležité, že Jirka zůstane," řekl na adresu ofenzivního lídra, jehož lákala Kometa Brno a ve hře byl návrat do Kladna. "Ve Vítkovicích jsem nějakou dobu, jsem tam zvyklý a chtěl jsem tam pokračovat i nadále. Samozřejmě jsem o návratu do Kladna uvažoval, ale nedopadlo to a zůstal jsem ve Vítkovicích," popsal Burger, který v Ostravě hraje už od listopadu 2001 a před play off podepsal další dlouhodobou smlouvu.

Nyní budou Vítkovičtí zapomínat na bolestné vyřazení. "Opravdu teď nevím, co budu dělat," prohlásil zklamaný Burger, jenž v sedmém zápase vstřelil dvě branky, ale v prodloužení chyboval před rozhodující trefou. "Budu se věnovat rodině. Partnerku mám nemocnou v teplotách. Dcera, která žije v Mnichově, by za čtyři týdny měla rodit a budu dědou. Musím zvážit, jestli tam jet teď, nebo až po porodu," dodal Trličík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..