Detroit stíhá Ottawu v boji o Prezidentskou trofej

V souboji celků, které mohou myslet na vítězství v základní části NHL, se střetla detroitská Rudá křídla s ottawskými Senátory. Suverén letošního ročníku, Ottawa, však na ledě Detroitu propadla a prohrála 2:6. K vítězství loňského vítěze Stanley Cupu přispěl Brett Hull dvaatřicátým hattrickem kariéry.

Pavla Dacjuka z Detroitu (vlevo) blokuje ottawský Wade Redden.

Detroit se díky vítězství posunul v Západní konferenci na první místo, v měření sil v rámci celé ligy ztrácí na vedoucí Ottawu dva body. "Myslím, že jsme začali odvádět přesně to, co se od nás očekává," těšil se z vítězství Brett Hull, který před utkáním obdržel od vedení klubu pozlacenou hokejku jako ocenění za milníky, které v letošní sezóně pokořil, tedy hranice 700 branek a 600 asistencí. K třem brankám přidal Hull i jednu asistenci a jenom tak podtrhl svůj výborný výkon.

Křídla zvítězila v 15. utkání z posledních sedmnácti, naopak Ottawa prohrála podruhé v řadě. Přitom byl kanadský klub jednoznačně aktivnější, Curtis Joseph v brance Detroitu musel zastavit 41 střel. Ve svatyni Senátorů to ovšem neklapalo tak, jak by mělo: Patrick Lalime pustil ze 13 střel pět gólů a byl ve třetí části vystřídán, jeho náhradník Ray Emery se úspěšně postavil do cesty 6 pokusům, jednou ale nakonec kapituloval.

Slovenský útočník Marián Hossa otevřel skóre utkání v 5. minutě svým 42. gólem sezóny, kterým se dotáhl na Markuse Näslunda z Vancouveru v boji o nejlepšího střelce soutěže.

Hejduk se s Jágrem nepotkal

V dalším nedělním utkání se na ledě mohli potkat dva nejlepší čeští útočníci, alespoň co se postavení tabulce produktivity týče. Jaromír Jágr ovšem nehrál již třetí utkání kvůli problémům se zápěstím a ani Milan Hejduk se neprosadil a odcházel bez bodů. Colorado navíc podlehlo domácímu Washingtonu 1:2, když o vítězství Capitals rozhodli dvěma trefami v úvodní třetině Rusové Sergej Gončar a Sergej Berezin.

Colorado odpovědělo pouze gólem Joea Sakika ze druhé části, do závěrečné sirény se skóre již nezměnilo. Capitals se díky vítězství opět dotáhli v Jihovýchodní divizi na jediný bod od vedoucí Tampy. Jednu asistenci zaznamenal Robert Lang.

Pozlatit ruce Petra Sýkory by mělo vedení Anaheimu. Kačeři prohrávali na vlastním ledě s Calgary v poslední třetině 0:2. Díky brankám českého útočníka se ale dočkali prodloužení. To vítěze nenašlo, a tak se v Anaheimu dělily body. V brance Calgary chyběl Roman Turek.

6. Anaheim74359426180:17783
7. Minnesota71369125173:15682