Rubriky:

Tipsport extraliga

V Brňanech bouchly saze, zní z Plzně

26. března 2012 10:38 - Plzeň

Oběma týmům jde o premiérovou účast ve finále české extraligy, v play-off se potkávají vůbec poprvé. Hokejistům Plzně předchozí tři semifinálové pokusy nevyšly, Brno je mezi elitní čtyřkou nejvyšší soutěže po 36 letech a tehdy se vyřazovací část nehrála.

 

Jan Handrejch, Právo

„S jistotou medaile bychom už měli být klidnější než ve čtvrtfinále. Cítím na hráčích zdravé uvolnění, pomoci by jim mělo i skvělé publikum," tvrdí před domácím vstupem do série plzeňský trenér Marian Jelínek. Brněnské hokejisty považuje za velké favority.

„Doslova v nich bouchly saze a už to odnesly Kladno i Sparta," dodává. „Brno teď opravdu lítá v euforii, budeme ho zkoušet stáhnout na zem," přidává se gólman Adam Svoboda a přiznává, že bude pikantní chytat vypjatou sérii proti klubu, kde začínal.

Na brněnské straně má podobné pocity útočník Jakub Koreis, jehož otec v plzeňském dresu zažil poslední finálovou účast v roce 1992: „Chtěl bych se tátovi alespoň vyrovnat."

Kometa odjela do Plzně už včera odpoledne. „Musíme uhlídat individuality soupeře v čele se Strakou," říká trenér Zdeněk Venera, jenž tým u videa chystal i na plzeňské přesilovky. „Používají při nich celou plejádu signálů, snažili jsme se to přečíst," dodává kouč, jenž považuje za brněnskou výhodu, že se o góly rovnoměrně dělí tři formace.

fok,kez, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..