Kometa se ocitla v červenci a hrála hrozný hokej. Ale zabrala a udržela vlnu

Chvílemi byli prý i v létě, ale pak se vrátili do správného časového období. A to do března, do času, kdy se hraje play-off. Hokejisté Brna udolali Plzeń v prvním semifinále 4:3, přitom už ve třetí minutě prohrávali 0:2. „Takhle se play-off nehraje. My jsme byli někde v záři, možná v červenci, byl to od nás hrozný hokej,“ byl k začátku souboje hodně kritický Tomáš Divíšek, nejproduktivnější hostující hráč, který vstřelil vyrovnávací gól.

Hokejisté Komety Brno nasázeli gólmanovi Plzně Adamu Svobodovi v úvodním semifinále čtyři góly.

Plzeňský brankář Adam Svoboda je váš kamarád. Asi jste mu nepřipravil klidnou noc, ne?

Adama jsem asi moc nepotěšil, nebude šťastný, prohráli. Ale ve druhé třetině chytal výborně, tam nás vyčapal, ale my jsme byli šťastnější.

Co říci k začátku, který vám absolutně nevyšel?

Byli jsme opravdu hrozní prvních deset až patnáct minut. Takhle se play-off nehraje. My jsme byli někde v záři, možná v červenci, byl to od nás hrozný hokej. Pak jsme si všechno trochu srovnali v hlavách. Všechno bylo jen o hlavě. Plzni jsme to hrozně ulehčili, dali jsme ji čuchnout. Opravdu jsme byli špatný mančaft, oni jsou výborní hokejisti a využili toho.

Byl v šatně po první třetině řev?

Všichni si něco řekli, ale v klidu, 0:2 není zase v hokeji takový výsledek.

Kde vidíte důvod obratu?

Máme teď sílu, jsme na vlně. Věříme, že to můžeme otočit, to se dneska ukázalo.

Říkáte, že jste na vlně, rozehráli jste v letošním play-off třetí vyřazovací sérii, proč tedy takový útlum na začátku?

Nevím, nevím. Nevím, jestli jsme byli trochu nahoře, měli jsme teď skoro dovolenou, užívali jsme si, všude se o nás hezky psalo. Malinko nás Plzeň posadila na zem. Začátek byl opravdu špatný.

Vzpomněli jste si na lednový zápas, kdy jste prohrávali po minutě v Pzni 0:2?

Spíš jsme si to říkali před zápasem, ale bum a úplně komplet to samé. I když minule jsme hráli lépe, to byly náhodné góly, ale dneska nás tady vyškolili dvakrát do prázdné brány.

Může vám pomoci v sérii, že jste otočili zápas?

Říká se to, ale já těmto věcem moc nevěřím. Když nám to pomůže, tak to bude dobrý.

Je lepší, že jste facku dostali hned v úvodu, než třeba v polovině utkání?

Vždycky je lepší dát gól v šedesáté minutě než v první. Bylo ještě hodně času, vzali jsme za to, pak jsme hráli dobře.

Co váš vyrovnávací gól na 3:3?

To mi nesedlo, to byla taková žblabuňka. Áda to nečekal, to byla taková šprdla.

Na Spartě jste ve čtvrtfinále také první zápas vyhráli 4:3, jaká je prognóza dále s Plzní?

Pojďme se toho držet, Plzeň hraje výborně, přehrávala nás, jednu dobu jsme tu leželi v pěti na zemi a oni si to dávali do prázdné brány. Bude to hodně těžké, bohužel jsme dneska hráli jen padesát minut, ale díky za vítězství.

Do druhého utkání moc času nezbývá, jak si nejlépe odpočinout?

Nejlepší je dobrá regenerace, dobrý jídlo. Asi si jít lehnout. Každý, co potřebuje. Někdo si dá pivo, někdo prášek a zítra uvidíme.