Kometa vyhrála i potřetí a je krok od finále, Slavia se zachránila

lik, grgSport.cz

Hokejisté Komety Brno vyhráli s Plzní i třetí bitvu v semifinále České pojišťovny play-off Tipsport extraligy. V sérii vedou 3:0 na zápasy a od postupu do finále je dělí jediná výhra. Ve skupině o udržení se definitivně zachránila pražská Slavia, která porazila Mladou Boleslav 3:0. Karlovy Vary na ledě Litvínova prohrály 3:6.

Róbert Petrovický z Brna (vlevo) bojuje o puk s plzeňským hráčem

Plzeň v letošních vyřazovacích bojích na cizím kluzišti ještě nevyhrála a svoji mizernou bilanci potvrdila i v Brně. Podruhé za sebou nedokázala ani jednou překonat brankáře Jiřího Trvaje,  prohrála 0:1 a je blízko vyřazení. Jedinou branku zápasu vstřelil v 38. minutě Jakub Svoboda.

Ve skupině o udržení došlo k částečnému vyřešení. Slavia porazila v Edenu Mladou Boleslav 3:0 a může si oddechnout, je zachráněna, nevyzpytatelná baráž ji mine. Jakákoli výhra zaručovala jistotu i Karlovým Varům, které 55 minut sahaly v Litvínově po třech bodech. Pak ale inkasovaly dvě branky během necelé minuty a nakonec zápas prohrály 3:6.

Semifinále ČP play-off Tipsport extraligy
Brno - Plzeň 1:0on-line
Branka: 38. Jak. Svoboda.
Stav série: 3:0
Skupina o udržení - 9. kolo
Litvínov - Karlovy Vary 6:3on-line
Branky: 19. a 56. Hujsa, 56. a 60. Hübl, 48. Lukeš, 58. Trávníček - 8. Pech, 17. Kumstát, 50. Sýkora.
Slavia - Mladá Boleslav 3:0on-line
Branky: 31. Hertl, 46. Jaškin, 48. Jelínek.