Pardubice zničily Liberec osmi góly, Vary prohrály v Boleslavi

Za vyrovnaného stavu 2:2 pokračovala na východě Čech pátým zápasem semifinálová série hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Libercem. Očekával se další vyrovnaný zápas, jenže opak byl pravdou. Domácí zničili Liberec čtyřmi góly už v první třetině a nakonec vyhráli 8:1. Ve skupině o udržení se na předposlední příčku propadly Karlovy Vary, s poslední Mladou Boleslaví prohrály 2:4.

Hokejisté Pardubic se radují z výhry

Bílí tygři zažili v Pardubicích černou první třetinu. Po vedoucím gólu Koukala následovaly tři další zářezy domácích v rozmezí pouhých dvou minut a v podstatě bylo po zápase. Pardubice nakonec vyhrály 8:1, dva góly vstřelili Koukal a Radil. V dalším šestém utkání musí Liberec na vlastním ledě vyhrát, jinak budou mít po sezóně.

Ve skupině o udržení navázal Litvínov na páteční obrat proti Karlovým Varům a porazil doma i pražskou Slavii. Vítězný gól zařídili v polovině zápasu veteráni a hrající legendy severočeského  klubu - Martin Ručinský skóroval, Jiří Šlégr přihrával. Jediným střelcem hostí byl paradoxně brankář Slavie Dominik Furch, který vyhazoval puk, ale litvínovský hráč jej nechtěně dopravil do vlastní branky.

Karlovy Vary bývaly v tabulce o udržení na prvním místě, nyní ale začínají mít starosti. Dnes prohrály v Mladé Boleslavi 2:4 díky třem gólům domácího týmu v první třetině. Hokejisté Energie se tak propadli na předposlední příčku a před posledními dvěma zápasy na ně právě Boleslav ztrácí už jen 5 bodů.

Česká pojišťovna play off, semifinále:
Pardubice - Liberec 8:1ON-LINE
Branky: 12. a 18. Koukal, 19. a 55. Radil, 18. Somík, 23. Rákos, 38. Píša, 57. Semorád - 30. Víšek.
Skupina o udržení, 10. kolo:
Ml. Boleslav - Karlovy Vary 4:2ON-LINE
Branky: 2. Bahenský, 18. Podkonický, 19. Nouza, 34. Stieler - 20. a 60. Kumstát.
Litvínov - Slavia 2:1ON-LINE
Branky: 4. Majdan, 36. Ručinský - 15. Furch.