Smůla prohrát takový zápas, Kometa šla do rizika, to se jí vyplatilo, litoval pardubický Somík

Do 47. minuty mohla vládnout na hostující střídačce spokojenost, hokejisté Pardubic vedli nad brněnskou Kometou 1:0, byli blízko, ale tři minuty vše změnily. Dva góly domácích a nakonec i jejich radost z druhé výhry v boji o extraligový titul. „Je to smůla prohrát takový zápas. Brno zužitkovalo každou chybu, kterou jsme udělali. V sobotu musíme hrát až do konce,“ řekl hned po zápase pardubický Radovan Somík, který byl jediným úspěšným střelcem Východočechů.

Radovan Somík z Pardubic střílí na branku Brna

S koncem druhé třetiny Kometa nabrala dech, souhlasíte?

My jsme čekali, že do toho půjdou. Prohrávali, takže museli v posledních deseti minutách jít do rizika, začali více napadat. A to se jim vyplatilo.

Přitom jste po většinu zápasu soupeře nepouštěli do šancí...

Myslím, že jsme hráli lépe ve středním pásmu než v prvních dvou zápasech. Brno se tak dostalo jen do jednoho brejku - ze kterého padl první gól. Jak jsem říkal, potrestali každou naši chybu.

Takže vám zápas utekl?

Trochu ano. Podařilo se jim vyrovnat a vyhrát až v závěru. To hodně mrzí. Nejspíš si nemůžeme dovolit udělat žádnou chybu. Podali jsme přitom asi nejlepší výkon z celého finále, ale musíme zlepšit zakončení. I když zlepšit toho musíme více...

Po některých zákrocích hráči debatovali s rozhodčím, jak jste viděl zápas vy?

Nemyslím si, že by se hrálo nějak surově. Takhle se hraje, je to finále. Myslím si, že to bylo v rámci pravidel.

Kometa dvě třetiny výrazně nebruslila, neměla síly?

Tlačili se, ale nám vycházela obrana středního pásma. Takže to byl možná jen optický dojem. Podle mě síly mají.

V Pardubicích bylo vyprodáno, v Brně také, kde je bouřlivější atmosféra?

Je to podobné, i u nás byla dobrá kulisa. Zápasy jsou vyhecované, je dobré hrát v takovém prostředí.

Prohráváte 1:2 na zápasy, hraje se o titul, nemůže vás to psychicky nahlodat?

My jsme v každé sérii letos prohrávali 1:2. Nic není rozhodnuté.

Ale v sobotu vás čeká opět velká brněnská euforie?

Budeme si hrát naši hru a nebudeme hledět na to, zda jsou v nějaké euforii.