Kladno opět zaváhalo, nestačilo ani na Vary

KLADNO

Tragická první třetina v podání kladenských hokejistů rozhodla o jejich další ztrátě. Karlovy Vary vyhrály na ledě Rabatu 4:3. Domácí tak nedokázali odčinit nezdar z Jihlavy, když již v první třetině navíc přišli i o hlavní hvězdu týmu Jaromíra Jágra. Nejproduktivnější hráč mužstva odstoupil z duelu po nárazu na brankovou konstrukci.

Západočechům se náramně podařil vstup do utkání, během osmi minut využili dvě přesilové hry, a když Kraus v 9. minutě poslal potřetí puk za Orctova záda, vyžádal si trenér Müller oddechový čas. Ale 'psychická deka' visela na domácích stále.

V patnácté minutě navíc přišla na domácí další rána, když ze zápasu odstoupil Jágr. Vzápětí poté překonal Orcta počtvrté Skuhravý a do domácí branky se postavil Kopřiva.

Kyselův gól před odchodem do šaten přece jen rozfoukal jiskřičku naděje. Celou druhou třetinu Rabat strávil na polovině hostů, celkem domácí sehráli pět přesilovek, ale koncovka z jejich strany byla zoufalá. Hosté tak v poklidu přečkali i čtyřiašedesátivteřinové oslabení tři ku pěti.

Světlou výjimkou byla 26. minuta, kdy Tomáš Kaberle ideálně našel na útočné modré Pateru, který po brejku vsítil svoji první branku v sezoně. Karlovy Vary však i nadále bezpečně hlídaly náskok a blížící se zisk tří bodů. Kladno se naopak snažilo ještě snížit, ale podařilo se mu to až sedmnáct vteřin před koncem, kdy Šmída překonal Ševc.

Petr Tatíček (Kladno): "Měli jsme katastrofický nástup. Hráči zbytečně faulovali a pustili jsme hosty do čtyřbrankového vedení. Zbylé dvě třetiny nemůžeme hráčům vytknout, že by nebojovali s plným nasazením, ale naše zoufalá koncovka znamenala, že jsme přišli o velice důležité body. Naši hráči až příliš spoléhají na Jágra a i když po jeho odstoupení se výkon mužstva zvedl, přece jen to na zvrat nestačilo."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Rozhodl náš vstup do zápasu. Hráli jsme velice aktivně a nečekaně vedli již 4:0. Trochu nás do kolen srazil inkasovaný gól před koncem první třetiny. Ve druhé části jsme se nechali zbytečně vylučovat, ale naštěstí naše defenziva včetně brankáře Šmída pracovala velice dobře a dotáhli jsme zápas do vítězného konce."

Kladno - Karlovy Vary 3:4 (1:4, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Kysela (Špelda, Zajíc), 26. Patera (T. Kaberle), 60. Ševc (T. Kaberle) - 4. Harant (Bauer), 8. Lipianský (Tomík, Hlavačka), 9. Kraus (Kutlák), 18. Skuhravý (Míka). Rozhodčí: Homola - Machálek, M. Čech. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 4121.
Kladno: Orct (18. Kopřiva) - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Kasík, Zeman, Špelda - Jágr (15. Michael Frolík), Patera, Martin Procházka - Kalla, Gardoň, Martin Frolík - Kysela, Zajíc, Horna - Bílek, M. Havel, Klimt. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Karlovy Vary: Z. Šmíd - Harant, Bauer, F. Ptáček, Kutlák, Hlavačka, Krajíček - M. Dvořák, Alinč, Milan Procházka - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Kraus, Skuhravý, Míka. Trenéři: Pazourek a Rulík.